• Головна
  • У Хмельницькому відкрили лабораторію, аналогів якої в Україні одиниці (Фото)
11:05, 29 листопада 2015 р.

У Хмельницькому відкрили лабораторію, аналогів якої в Україні одиниці (Фото)

28 листопада у другому корпусі Хмельницького національного університету відбулося урочисте відкриття спеціалізованої лабораторії комплексних досліджень природних мінералів.
Товариство «Інтеграція Євопа-Схід» реалізував польско–український проект «Інновації екологічні для бізнесу. Спеціалізована Лабораторія комплексних досліджень природних мінералів в Хмельницькому національному університеті» за партнерства  Хмельницького національного університету та Хмельницького регіонального центру з інвестицій та розвитку.
Проект отримав фінансування у розмірі 299900,00 злотих у рамках програми «Польська допомога-2015 для розвитку».
IMG_0628
Також проект підтримала Національна академія наук України, Технічна академія України. У рамках проекту надається підтримка для 30 мікро та малих українських підприємств (за винятком Луганської та Донецької областей) – з них 6 з Хмельницької області.
З цієї нагоди відбулося урочисте відкриття польсько-української «Спеціалізованої лабораторії комплексних досліджень природних мінералів», встановлено меморіальну таблицю та представлено лабораторію для загалу.
IMG_0615IMG_0617IMG_0627
«На цих приладах можна проводити якісний та кількісний аналіз будь-яких речовин. Ми потім можемо розшифрувати дані та давати конкретну інформацію про склад речовини, які хімічні групи там присутні, які можливі хімічні зв’язки і тд.», – розповідає для 0382.ua доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та завідувач лабораторії комплексних досліджень природних мінералів Світлана Карван.
IMG_0623
На відкриття лабораторії прибули представники влади, бізнесу, Хмельницького національного університету, студенти, а також представники Посольства Республіки Польща в Києві.
IMG_0606IMG_0618
До речі, за останні роки це вже третя ініціатива товариства «Інтеграція Європа-Схід», яка отримала підтримку в рамках програми «Польська допомога для розвитку», що сприяє розвитку польсько-українській співпраці.
«Результатом прямого співробітництва з підприємствами є дослідження і патенти, оскільки процеси сорбції за допомогою сорбенту на основі сапоніту є одним з ефективних методів видалення забруднюючих речовин і збереження ресурсів. Цей факт з економічної та екологічної точки зору, викликає інтерес в підприємств, тому що впровадження інновацій та ресурсозберігаючих технологій підвищують їх конкурентоспроможність та позиції на ринку»,  – розповідає Світлана Анатоліївна.
IMG_0619

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лабораторія #відкриття #Хмельницький #грант #Польща
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...