F.A.Q.
09:02, 6 лютого 2019 р.
Як не потрапити на інтернет-шахраїв та що робити, коли Вас ошукали. ФОТО
F.A.Q.
Ми продовжуємо шукати корисні поради та відповідати на актуальні запитання у рубриці «F.A.Q.». Сьогодні піднімемо тему інтернет-шахрайства. Спробуємо навчитися не потрапляти «на гачок» аферистам та дізнаємося, як діяти, коли вас обдурили.
З поширенням впливу інтернету на життя людей і ростом популярності соціальних мереж та інтернет-магазинів, щодня зростає кількість випадків інтернет-шахрайства. Сьогодні ми спробуємо застерегти вас від потрапляння в неприємні ситуації та уникати шахраїв, що «ведуть свою діяльність» в мережі.
Перше і, напевно, головне — ні в якому разі не повідомляйте незнайомим людям CVV код своєї банківської картки (знайти його можна на протилежній стороні самої картки). Коли цей код та номер картки потрапить до шахраїв, ймовірно, що Ви залишитесь без заощаджень.
cvv-nomer-kreditnoy-karty.png
Не вірте «виграшним» повідомленням у соціальних мережах, якщо Вам пропонують для отримання призу перерахувати певну суму на вказаний рахунок. Найчастіше так чинять саме шахраї.
Купуйте товари лише в перевірених інтернет-магазинах, або користуйтеся послугою післяплати.
Якщо ж Вас все ж таки вдалося пограбувати через інтернет, поступіть так, як поступили б коли це сталося на вулиці — обов’язково зверніться в поліцію. Хоча відсоток розкриття інтернет-злочинів не високий, але зробити це варто. В Україні також працює кіберполіція, кожен ошуканий може написати електронну заяву про вчинення шахрайства. Зробити це можна тут.
У випадку з шахрайством у інтернет-магазинах, потрібно написати скаргу на продавця. Якщо претензія буде проігнорована, то знову подавайте заяву в правоохоронні органи або звертайтеся в прокуратуру. У випадку, якщо товар прийшов з пошкодженнями то повідомте про це ще й в «Український споживчий нагляд». І пам’ятайте, що Закони «Про захист прав споживачів» та «Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції» ще ніхто не відміняв. Тому не соромтеся та захищайте свої права.
Але все ж краще ще раз переконатися, що по той бік екрану не шахраї. Зробити це можна на сайті кіберполіції, перевіривши номер телефону або банківської карти та підозрілиий веб-сайт.
кіберполіція
Надіємося, що інформація була для Вас корисною. Бажаємо ніколи потрапляти "на гачок" шахраїв та пам’ятати всім відому приказку про те, де зазвичай буває «безкоштовний сир».
Нагадаємо, що Ви також можете взяти участь у рубриці «F.A.Q.», задаючи нам запитання, відповіді на які хочеться почути найбільше. Роз’яснення до найцікавіших та найактуальніших питань ми обов’язково будемо шукати та давати на них відповіді у наступних статтях.
Що Вас турбує або цікавить, розповідайте у коментарях та у розділі «Книга скарг та пропозицій міста».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:30
Вчора
ТОП новини
Оголошення
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
20:45, 3 січня
10:32, 10 січня
live comments feed...