Ексклюзив
10:03, 28 березня 2017 р.
Поради хмельничанам: як влаштувати дитину в дитсадок (ФОТО)
Ексклюзив
Правила, поради, черга та завантаженість: у рамках спеціальної рубрики «F.A.Q.», ми спробуємо дізнатися про те, як правильно влаштувати дитину в дошкільний навчальний заклад.
У Хмельницькому нараховується 47 дошкільних навчальних закладів, три з яких — приватні. Велика кількість дитсадків перевантажені, тому подбати про влаштування дитини слід заздалегідь. Журналіст 0382.ua спробував вияснити у департаменті освіти та науки Хмельницької ради, як зробити це швидко, правильно та, що для цього потрібно.
Перш ніж перейдемо до процесу влаштування та реєстрації у дошкільних навчальних закладах, пропонуємо вашій увазі трішки статистики. В нашому місті вже більш ніж два роки функіонує електронна черга в дитсадочки, слідкувати за якою може кожен охочий на спеціальному сайті.
У черзі зараз перебуває понад 9 тисяч заяв.
ДНЗ1
Найбільше припадає на дитсадки, що розташовані у мікрорайоні «Виставка». Як нам повідомила головний спеціаліст департаменту освіти Олена Петрівна Барабаш-Тимофієва, така ситуація склалася через проблеми з ДНЗ у мікрорайоні Озерна. Багато тамтешніх мешканців змушені реєструвати дітей у дитсадках, які розташовані в сусідньому мікрорайоні. Проте міська влада взялася вирішувати це питання і невдовзі на вулиці Залізняка відкриється новий дитячий садок. Тоді проблема буде майже вирішена.
ДНЗ2
За словами Олени Петрівни, подбати про влаштування дитини слід одразу ж після її народження, тому що ажіотаж досить великий.
«Зарахування у дитячі садочки відбувається за допомогою електронної черги. На цю чергу можна «стати» двома способами: за допомогою веб-сайту та у ЦНАПі. Проблема батьків у тому, що не можуть, або не хочуть завчасно зареєструватися. Зробити це слід вже протягом місяця після народження дитини. Щодо навантажень, то найпроблемніші мікрорайони — це Виставка та Озерна, але надіємося, що скоро буде новий садочок і завантаження на наявні зменшиться», — розповіла головний спеціаліст департаменту.
Батькам, які слідкують за електронною чергою слід знати також те, що повз чергу проходять лише пільгові категорії за схемою «1 пільговик на 10 дітей в черзі».
«Щороку 5 березня завідувачі місцевих ДНЗ повідомляють про кількість вільних місць і діти, що стоять в черзі перші, автоматично допускаються до зарахування. Батькам лише потрібно підтвердити свою згоду протягом десяти днів. Після підтвердження, вони повинні з’явитися в обраному дитсадку з оригіналом та копією свідоцтва про народження та особисто написати заяву», — продовжила Олена Барабаш-Тимофієва.
Групи в дитячих садочках формуються кожного року 1 вересня. Якщо дитині станом на це число є 3 роки — її зараховують у вікову групу «від 3 до 4 років», якщо немає — у вікову групу «від 2 до 3 років».
Також дитина повинна пройти медичне обстеження у педіатра. Але медичну довідку батьки можуть принести в садочок вже 1 вересня.
Наразі у Хмельницьких ДНЗ в середньому в групах по 27 дітей. Але за словами Олени Петрівни, відвідуваність залишає бажати кращого, вона останнім часом лише погіршилася. Причиною цього стало скасування обов’язкового документального підтвердження відсутності дитини в садку до 28 днів. Зважаючи на це, середня відвідуваність — 50-60% дітей від усієї кількості.
Надіємося, що інформація стане Вам у пригоді та нагадуємо про те, що Ви також можете взяти участь у рубриці «F.A.Q.». Задавайте нам запитання, відповіді на які хочеться почути найбільше. Роз’яснення до найцікавіших та найактуальніших питань ми обов’язково будемо шукати та давати на них відповіді у наступних статтях.
Що Вас турбує або цікавить, розповідайте у коментарях та у розділі «Книга скарг та пропозицій міста».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:02
30 грудня 2024 р.
23:32
27 грудня 2024 р.
23:22
27 грудня 2024 р.
23:09
27 грудня 2024 р.
11:48
24 грудня 2024 р.
11:23
24 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
09:57, 1 січня
13:22, 29 грудня 2024 р.
5
10:30, Вчора
15
16:56, 30 грудня 2024 р.
live comments feed...