Одними з кроків децентралізації є територіальні реформи та реформи у медицині. Відтак, первинною медициною (у населеному пункті) та вторинною (в рай лікарнях) займатимуться територіальні громади. Кошти на їх фінансування переходять до бюджетів громад.
Первинну медицину, як і раніше, надаватимуть «на місці», а вторинну доведеться «купувати» у центральних районних лікарень. У той час, не всі громади хочуть віддавати кошти.
«Сьогодні деякі об'єднані тергромади, отримуючи медичну субвенцію, хочуть створювати на своїй території заклади вторинної медичної допомоги. Проте, цього робити не потрібно. Ми рекомендуємо передати 70% субвенції на центральні районні лікарні, а за собою залишити первинну медицину. Також рекомендуємо, щоб у районах було по одному Центру первинно-санітарної допомоги», – каже очільник обласного Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич.
Дискусії з цього приводу між очільниками керівників населених пунктів розгорнулися під час засідання регіонального відділення Асоціації міст України.
«Навіщо нам у територіальні громади держава дала гроші на вторинну медицину? Щоб ми самі визначалися, яка з лікарень нас буде обслуговувати. Так, наприклад, якщо Летичівська районна лікарня не змінить свій стиль роботи на краще, то ми можемо шукати лікарню в іншому районі, яка обслуговуватиме краще», – коментує очільник Меджибожа.
Населені пукти зможуть відкривати власні лікарні, проте, не за кошти державної медичної субвенції. Після обговорення учасники регіонального відділення Асоціації міст України, прийняли рішення опрацювати практичну реалізацію перших кроків медичної реформи та детальніше розглянути пропозиції, які прозвучали під час обговорення.
Фінансування медицини здійснюватиметься з бюджетів територіальних громад
15:48, 12 січня 2016 р.
Суспільство