Сьогодні хмельничани відзначають Водохреща

Народне свято Водохреща святкується 19 січня і є заключним в ряду новорічних свят.

Притаманні традиції Водохреща
Навіть, не глибоко віруючі люди занурюють у крижану воду під час зимової холоднечі аби набратися здоров’я на цілий рік. Після купання у хрещенській воді люди відчувають позитив, прилив хороших емоцій. За повір’ям, у студеній хрещенській воді неможливо застудити, тому часто можна побачити, що купаються також діти.
Саме у день Хрещення віруючі бажають викупатися у ополонці, щоб вилікуватися від недуг.
Водохресні традиції присутні у всіх християнських країнах. До прорубаної ополонки йдуть священики та вірячи. Наче у Йордані отець святить воду в ній та триразово занурює хрест, запалює вогонь  та читає молитву. Бажаючі занурюються у воду тричі, хрестячись та вимовляючи молитву.
Сенс обряду полягає у тому, що віруючі готові піти за Христом, приймають хрещення та християнську віру. Прийняття причастя у цей день є доказом любові до Господа.

Читайте також:Для Водохресних купань у Хмельницькому облаштують спеціальні місця

Рекомендації для тих, хто збирається зануритися у крижану воду
Перед зануренням у крижану воду, необхідно розігріти тіло, зробивши розминку або пробіжку. Занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Не рекомендується перебувати в ополонці більше однієї хвилини. Після купання необхідно розтертися рушником та надіти сухий одяг. Причому одяг і взуття повинні бути простими, з мінімальною кількістю ґудзиків, застібок та шнурівок.
Категорично забороняється вживати до і після занурення алкогольні напої. Вони розширюють судини, що істотно збільшує втрату тепла. Не рекомендується й паління – воно порушує кровообіг та збільшує охолодження організму.
Медики рекомендують утриматися від купання в ополонках людям, які мають такі проблеми зі здоров’ям, як: запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити; серцево-судинні захворювання; епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку; неврити, поліневрити; цукровий діабет, тиреотоксикоз; – глаукома, кон’юнктивіт; туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема; нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози; виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит; венеричні захворювання.
Пам’ятайте, що холодна вода може викликати абсолютно нормальне безпечне прискорене дихання.

Читайте також:У Хмельницькому для купань на Водохреща уже все облаштовано (Фото)