Ще наприкінці 2014 року внаслідок природних факторів та за відсутності коштів на реставраційні роботи стався обвал західної стіни Палацу Синявських. Щоб вивести пам’ятку із реанімаційного стану знадобиться 5 млн грн.
Для виготовлення науково-проектної документації з обласного бюджету депутатами було виділено 1 320,0 тис грн на виготовлення Проекту протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт, а також Проекту реставрації пам’ятки з пристосуванням для сучасних потреб.
Проект реставрації з пристосуванням під музей наприкінці 2015 року представив колектив архітекторів-реставраторів під керівництвом автора та головного архітектора проекту Тетяни Філіпової.
Для розробки проекту було здійснено ряд дослідницьких та пошукових робіт, які виконували впродовж 2015 року. Фахівцями було здійснено історико-архітектурні дослідження, серію натурних та лабораторних фізико-хімічних вимірів. Вперше було здійснено геологорозвідувальні дослідження підземного простору фортеці.
Члени Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини у Хмельницькій області уже схвалили Проект. Аля для виконання протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятці необхідно віднайти 5 млн грн щоб не допустити подальшого руйнування Палацу Синявських.
Для довідки:
У 2011 році Меджибіжська фортеця отримала статус державного історико-культурного заповідника. На території службових приміщень знаходиться краєзнавчий музей, а з 2004 року в замку проходить Всеукраїнський історичний фестиваль «Стародавній Меджибіж».