Сьогодні для Хмельницького історичний ювілей – виповнюється 585 років із часу першої згадки про село Плоскирівці – прародича сучасного Хмельницького.
Про знакову дату повідомляють у Хмельницькій міськраді. Відомо, що цю дату відкрив на початку 90-х рр. XX ст. професор Кам'янець-Подільського державного університету М. Петров, а до цього часу роком першої згадки про місто вважався 1493-тій.
Підтвердили це і документи, що зберігаються у Варшавському архіві давніх актів. їх виявив, працюючи над темою своєї дисертації, історик В. Михайловський (м. Київ). Зокрема, в архівних документах є свідчення про Плоскирів, пов'язані з 1431 роком, що стало найдавнішою писемною згадкою.
"Хмельницький – один із найдавніших населених пунктів Поділля, - каже у день свята міський голова Олександр Симчишин. – Кожен з нас повинен не просто знати історію міста, а пишатися нею! За майже шість століть наше місто виросло, зміцніло, пережило багато подій, народило та виховало людей, які творили його долю і долю країни. Дерево дає хороші плоди тільки тоді, коли ви дбаєте про коріння, так само, лише пам'ятаючи історію, ми маємо шанс на успішне майбутнє."
Перша письмова згадка про село Плоскирівці виглядає так: "Владислав король Полощі. Записує суму 100 гривень монети польської лічби шляхетному Янові Чанстуловському на селах Голисин та Плоскирівці, що на річці Бог у Летичівському повіті Подільській землі. Цей Ян і його законні нащадки мають тримати їх, і цей же Ян має особисто проживати у Подільській землі і захищати її особисто і з власними людьми. Надано у Сопоті, у другий день після свята святої Аполонії 1431 року."