Рівень безробіття у Хмельницькому зростає

Учора, 17 лютого, під час депутатського дня обговорювали Програму зайнятості населення міста Хмельницького на 2015-2017 роки. 
У Програмі передбачений ряд заходів, направлених на створення умов для забезпечення зайнятості населення, збереження існуючих та створення нових робочих місць.
Для цього вважають необхідно розвивати промислові підприємства міста та долучати внутрішніх та зовнішніх інвесторів. Наголосили також й на тому, що необхідно покращити умови ведення підприємницької діяльності та створити сприятливе бізнес-середовище.
ГО «Хмельницький міський центр підтримки малого підприємництва» протягом 2015 року провели 51 семінар-тренінг, в них взяло участь 663 особи. А для ведення підприємницької діяльності в оренду влада міста віддає приміщення комунальної власності та земельні ділянки на території міста.
За інформацією ДПІ у Хмельницькому, у 2015 року зареєструвався 1831 приватний підприємець. У той час, припинили діяльність – 3824 фізичних осіб-підприємців, що на 1993 більше (більш ніж вдвічі), ніж зареєструвались. Основною причиною вважають гостру політичну, фінансову та соціально-економічну ситуацію в країні, війну на Сході, нестійкість валюти та ін.
Відтак, станом на перше січня на обліку в міському центрі зайнятості перебували 1312 безробітних. Майже 64% складали жінки, понад 51% – молодь віком до 35 років, кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Рівень зареєстрованого безробіття у місті зріс на 0,07% в порівнянні з 2014 роком і склав 0,76%.
У той же час, рівень працевлаштування безробітних складає 30%, що перевищує середньообласний показник.
Співвідношення чисельності незайнятих громадян та вакансій протягом 2015 року дорівнювало майже 2 особам на 1 вакансію, на вакансію службовця претендувало 3 особи, тоді як на дві вакансії за робітничими спеціальностями претендувала 1 особа. Менше необхідними стали менеджер, фінансист, бухгалтер, економіст, психолог, соціальний працівник, юрист, вчитель, міліціонер, інженер, банківські працівники, а популярнішими – оператор комп’ютерного набору, секретар керівника, діловод, продавці непродовольчих товарів, перукарі, обліковці, тощо.
Актуальним залишається питання працевлаштування інвалідів. У Хмельницькому таких людей 24,7 тис. У місті працює лише 19,4% з них.
У 2015 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 347 осіб. 47 осіб було працевлаштовано, а 30 перебували на профнавчанні за направленням міського центру зайнятості. 12 осіб брали участь в оплачуваних громадських та тимчасових роботах, а 15 чоловік започаткували підприємницьку діяльність.