На Хмельниччині на людських паях хотіли видобувати корисні копалини

Депутати не дозволили товариствам добувати корисні копалини на землях, де розташовані людські паї. Так, на минулу сесію облради було винесено кілька питань про надання товариствам дозволів на користування надрами. Деякі навіть не дійшли до голосування, а були відхилені профільними комісіями.  

Зокрема, «Волицький цегельний завод» хотів отримати дозвіл на «геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки ділянки надр суглинків та глин, що розташована за 0,5 км на південний захід від с. Волиця Красилівського району Хмельницької області». Та профільні комісії побачили в цьому чітке порушення діючого законодавства й відхилили питання. Оскільки землі, на яких хотіли «досліджувати» глину розташовані на людських паях.

Щодо іншого підприємства, ТОВ «РЕСУРС-СЕРВІС ПОДІЛЛЯ», яке  хотіло отримати дозвіл на «геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки ділянки надр вапняку та піску» на околиці села Рачинці Дунаєвецького району Хмельницької області, то це рішення підтримало лише 16 депутатів на сесії.

Навіть письмове звернення громади села Радчинці про те, що підприємство допомагає у благоустрої села та його мешканцям не допомогло переконати обранців. Переконливішими були докази депутата Вячеслава Антонюка, який закликав не підтримувати подібних рішень. За його словами, цим питанням приділяли увагу усі профільні комісії. На яких відхиляли рішення, де підприємства могли б завдати збитків видобуткам корисних копалин на територіях, де розміщені людські паї.

«Самі землевласники і не здогадуються, що саме їхні ділянки стали об’єктом видобутку корисних надр. У цих випадках видно чітке порушення діючого законодавства України, – говорить Вячеслав Антонюк. – Також відхилені питання користування надрами, які чітко порушують закони Украіни. Так, підприємство на Дунаївеччині хоче видобувати пісок на земельній ділянці, яка являється паєм фізичноі особи, а це підприємство орендує земельну ділянку для товарного сільськогосподарського підприємства, на думку орендарів це не є порушенням умов договору та діючого законодавства Украіни. Такі питання, звичайно, відхилялися профільними комісіями». 

Як результат – рішення про надання спеціального дозволу на користування надрами не набрало потрібної кількості голосів: 16 «за», 19 «проти».