Бюджет розвитку міста представили громаді, а депутати прийматимуть його в середу на черговій сесії. Становить він 344,5 млн. грн.
Слід зазначити, що фінуправління знайшло підхід до бюджету максимально зрозумілий й представили його в комплексі. Міський голова Олександр Симчишин наголосив: "Ми сьогодні вперше в історії міста Хмельницького маємо можливість обговорити бюджет міста до його ухвалення на сесії міської ради. Ми хотіли, щоб це була презентація перед громадськістю".
На що і скільки закладено коштів у бюджеті Хмельницького (Фото, відео)
Начальник фінансового управління Сергій Ямчук закцентував по кожній галузі пріоритетні моменти, на які піде левова частина коштів.
Так, у галузі освіти передбачено будівництво трьох нових дошкільних навчальних закладів (Ружична, Гречани та Лезневе) та розпочати будівництво школи в мікрорайоні Озерна. На це планують виділити 29 млн грн. Крім того, закладені кошти на утеплення садочків міста, придбання комп'ютерів та інтерактивних дошок у школи тощо.
Охорона здоров'я. Тут збираються збільшити витрати на придбання ліків у реанімаційні відділення та травмпункт. Закладено 11 мільйонів гривень. На придбання обладнання у перинатальний центр для впровадження процедури штучного запліднення 2,2 млн. грн. Також хочуть покращити медобладнання в поліклініках, на це піде майже 2 млн. гривень. Зокрема, обладнання для аналізів та апарат УЗД для поліклініки №1. У військовий шпиталь направлять 240 тисяч на хірургічний стіл та лампу.
По культурі: 3,2 млн. грн. закладено для кінотеатру Шевченка. Планують завершити реставрацію музичної дитячої школи №1. Передбачено майже 2 млн грн.
Спорт та молодіжна політика: заплановано збудувати 3 поля зі штучним покриттям. На спорткомплекс "Поділля" піде 2,9 млн грн. Реконструкція спортивного поля "Локомотив" обійдеться місту 300 тисяч гривень.
Соціальний захист: відкриття нової громадської приймальні на це піде 1,5 млн грн. На проект "соціальне таксі" передбачено 484 тисячі гривень. Також вперше передбачено кошти на проекти місцевих ініціатив - 1 млн. грн. Це так званий "громадський бюджет".
Галузь ЖКГ розподіляється за напрямками.
Ремонт доріг, вуличне освітлення, продовження ремонту у парку імені Чекмана. Аби завершити ремонт на привокзальній площі виділили 1,9 млн грн.
На закупівлю техніки для міста закладено 43,3 млн гривень. Планують закупити 3 нових тролейбуси і зробити капітальний ремонт ще одного. Запровадження системи обліку руху. Придбання сміттєвоза, піскорозкидувачів, евакуатора.
Олександр Симчишин запевнив, що наприкінці року у такому ж форматі звітуватиме наскільки ці кошти вдалося освоїти. Адже з минулого року залишок - 131 мільйон гривень. Це, такий собі, "перехідний кубок" від попередньої влади. Міський голова хоче, щоб під кінець року неосвоєних коштів бюджету 2016 було в рази менше.