Безхатченки, багатії, бідняки та неприбуткові підприємці – депутати Хмельницької міськради (Інфографіка)

Громадський рух ЧЕСНО в рамках кампанії "Стеж за грошима" провів моніторинг статків депутатів згідно їхнім деклараціям. Депутати Хмельницької міськради, згідно нормі у регламенті роботи депутатського корпусу міста, повинні надавати декларації у апарат міської ради. Норму було введено цьогоріч завдяки спільній роботі громадських активістів та депутатів.
За інформаційним запитом Громадський рух ЧЕСНО отримав декларації й провів моніторинг статків депутатів Хмельницької міської ради за 2015 рік.
До рейтингу ЧЕСНО "Пустіть переночувати" увійшли депутати-безхатченками.  Ці люди у деклараціях не вказали жодної житлової нерухомості, якою володіє сам або члени його родини.

homeless (1)

Представник руху ЧЕСНО у Хмельницькому Олег Черненко розповів, що намагався взяти коментарі у помічників: "На сайті є номера телефонів помічників депутатів, я з ними зв’язувався, а помічники мали донести їм цю інформацію. З тих, хто попав у рейтинг «пустіть переночувати» коментар дав тільки Руслан Афійчук. Було видно, що людина хоче прокоментувати, він дзвонив з-за кордону помічнику і пояснив, що він живе у квартирі, яку подарував синові. Інше питання чому він не вказав декларацію, адже син член його родини". До слова, Олег Черненко також повідомив, що як правило на контакт краще йдуть ті, хто задекларував більше статки.

Слід зазначити, що є і такі серед обранців, хто не заробив у 2015 році жодної копійки. Це депутатів Тетяна Прядун (фракція ВО "Свобода") та Олександр Скочеляс (фракція ВО "Батьківщина", голова обласної організації партії ВО "Батьківщина"), хоча обоє є підприємцями. А безробітний "свободівець" Олег Гунько обмежився доходом у 800 гривень і ті отримав у якості страхових виплат. Ще один представник "Свободи" Володимир Ясенко, який є головою фермерського господарства "Ясенків сад"  теж є неприбутковим підприємцем, бо теж не заробив за увесь минулий рік грошей, лише члени родини змогли отримати у 2015 році від підприємницької діяльності 3000 гривень.

У топ найбагатших, які обраховувалися і статками декларанта і членів його родини, увійшли Григорій Галкін, директор мережі автоцентрів "ЛІГА" (голова фракції "Блок Петра Порошенка "Солідарність") також його однопартієць Андрій Кветко, Віталій Коліщак ("Обєднання "Самопоміч").  

Ще один з найзаможніших депутатів від "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Олександр Білик має найбільший автопарк. У його сім’ї 8 автомобілів та мотоцикл. Він це пояснив тим, що у нього велика родина.

"І топ найбідніших – прожитковий мінімум множили на кількість членів сім’ї і множили відповідно на 12", – сказав Олег Черненко.

Підсумовуючи аналіз декларацій пан Олег повідомив, що приблизна картина і у інших містах, де також рух ЧЕСНО проводив моніторинг статків депутатів міськрад. Серед причин чому у деклараціях є нулі або ж відсутнє житло, називає несерйозне ставлення до декларацій та відсутність покарання за те, що саме у них подають. Однак є велика ймовірність, що невдовзі приймуть закон про славнозвісне електронне декларування. Там все набагато серйозніше: потрібно буде декларувати доходи членів родини навіть тих, з ким не проживає особа або й розлучена, об’єкти незавершеного будівництва, подарунки, готівку тощо. І головне – за неправдивість декларацій вже буде наступати відповідальність.