Вперше за понад 1200 років на о. Кріт, в місті Іракліон проходить зустріч предстоятелів православних церков.
Святий і Великий собор православної церкви, більш відомий як Всеправославний собор, розпочався у неділю, 19 червня.
Нинішня зустріч отців церкви історична - представники православних церков зустрічаються уперше з часів розколу, що стався понад 1200 років тому. Очікувалося, що участь у соборі візьмуть понад 300 єпископів з 14 помісних православних церков. Однак низка церков, у тому числі й патріархат Російської православної церкви, відмовилися брати участь у соборі.
У Московському патріархаті пояснили свою відмову тим, що собор нібито загрожує розколоти православ'я замість того, щоб об'єднати його. У РПЦ навіть заявили, що вважатимуть рішення, ухвалені на соборі без участі Росії, нелегітимними.
Наразі участь у Всеправославному соборі беруть участь понад 170 єпископів.
Що стосується участі України, то Українську православну церкву Київського патріархату (УПЦ КП) та Українську автокефальну православну церкву (УАПЦ) помісні православні церкви не визнають і не запрошують їхніх представників до участі в соборі православних церков. Поїхати на собор могли б поїхати лише представники Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) - у складі делегації РПЦ, але після відмови РПЦ від участі в соборі така можливість узагалі зникла.
Учасники Собору повинні обговорити відносини Православної церкви з іншим християнським світом, теми посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, опіки православних в діаспорі, способи проголошення автономії Православних церков.
Нагадаємо, що Верховна Рада у четвер, 16 червня, звернулася до Вселенського патріарха Варфоломія I із проханням визнати УПЦ незалежною від Москви.
Чи буде розглянуте це питання на Всеправославному соборі наразі невідомо.
Планується, що Святий і Великий собор православної церкви триватиме до 26 червня.
Всеправославний собор відкрився на Криті
09:03, 20 червня 2016 р.
Суспільство