Громадські туалети у Хмельницькому – розкіш чи необхідність (Фото)

У місті катастрофічно не вистачає громадських вбиралень. А ті, які є не надто приваблюють тих, кому кортить справити свої біологічні потреби. Однак незабаром у Хмельницькому можуть з’явитися нові вбиральні, а старі обіцяють оновити.
Відсутність громадських туалетів спричинює те, що люди часто справляють свої природні потреби у під’їздах будинків, ліфтах, у провулках за будинками, кіосками, у скверах, на дитячих майданчиках та деінде. У спальних районах громадські туалети взагалі відсутні. Пощастить, якщо поблизу знаходиться автовокзал чи державна установа, у яку пускають без перешкод.
«По всіх закладах, установах комунальної власності, а особливо у центральній частині міста, доступ громадянам є безкоштовним та доступним. Ми розуміємо, що маємо проблему з громадськими туалетами. Також розмовляли з закладами громадського харчування, аби вони пускали людей до туалетів. І це має бути безкоштовно»,  – каже для 0382.ua начальник відділу благоустрою міського управління ЖКГ Микола Вишпольський.
Якщо ж вам відмовлять і не пустять, то сміливо можна писати скаргу на ім’я міського голови та управління ЖКГ. Для тих, хто не дослухався до прохання міської влади будуть проводити роз’яснювальні роботи.
Громадські вбиральні у Хмельницькому хоч і є, але їх мало і знайти їх не так просто, якщо не знати, де вони знаходяться. Знаки сервісу «Туалет» чи «WC» можна побачити хіба у приміщеннях різних закладів чи установ. Але не на вулицях.
Багато хмельничан розповідають, що змушені терпіти, бо бояться антисанітарії у тих вбиральнях, які доступні.
Наразі у Хмельницькому є 9 вуличних туалетів, які знаходяться здебільшого у центрі міста та у парках. На прибудинкових територіях старих житлових споруд у місті нараховується 48 дворових туалетів, мешканці яких поки що не мають каналізації. Є й вбиральні, які облаштовані поблизу закладів харчування та відпочинку.

На фото туалети біля закладів харчування та відпочинку в парку ім. М. Чекмана та парку ім. І.Франка:
Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць» на 500 громадян має бути один громадський туалет. Тому на масштабні заходи (ярмарки, концерти, фестивалі та ін.) у місті встановлюють ще біотуалети.

Цього року в Хмельницькому облаштують декілька туалетів. Обіцяють пристосувати їх й для людей з обмеженими можливостями. У ЖКГ розповідають, що встановлення відповідних кабінок не є набагато дорожчим, ніж встановлення звичайних кабінок.

На фото вбиральня у парку ім. І. Франка зачинена. Замість неї наразі доступний біотуалет:
«У парку Франка у 2006 році був проданий туалет приватному підприємцю. Той його перепродав. Далі змінилося його призначення і туалет закрили. Ми цього року передбачили 600 тисяч гривень на будівництво нового туалету. У ньому уже будуть передбачені кабінки для людей з обмеженими властивостями», – каже Микола Миколайович.

На фото туалет у сквері ім. Т. Шевченка:
На капітальний ремонт вбиральні у парку ім. Т. Шевченка грошей у міській раді виділяти поки не поспішають. У минулому році закінчився договір оренди туалету в сквері ім. Т. Шевченка з КП «Спецкомунтранс».
«На даний час ми попросили, щоб депутати міської ради виділили кошти на поточний ремонт громадського туалету. Після паводків його ще підтопило, тому провели там відновлювані роботи та косметичний ремонт», – каже Микола Вишпольський.
У ЖКГ уже розробляють проект туалету в Молодіжному парку. 

На фото туалет у парку ім. Чекмана:
Нагадаємо, що відповідно до норм українського законодавства «справляння нужди у непередбачених місцях» кваліфікується як дрібне хуліганство та карається згідно ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення штрафом від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин, або виправними роботами на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 відсотків заробітку, або адміністративним арештом на строк до 15 діб.