Хмельницькі МАФи хочуть привести до ладу та зробити їх у одному стилі (Архітектурні типи)

У стінах міської ради 27 липня відбулося громадське обговорення проекту регуляторного акта  «Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького».
Проект розроблений з метою впорядкування розміщення тимчасових споруд на території міста, легалізації найманих працівників, створення рівноцінних умов для ведення  підприємницької діяльності в об’єктах торгівлі, розміщених як у стаціонарних будівлях, так і в тимчасових спорудах.
Ініціатором та розробником Акту витупило управління торгівлі Хмельницької міської ради.
«Основна мета – створення єдиного архетипу, щоб вони (МАФи –  ут. редакції) гармонійно вписувалися в архітектуру міста», – сказав начальник управління торгівлі Олександр Панченко.
В акті також буде прописане питання підвищення орендної плати та положення про демонтаж тимчасових споруд (його раніше було).
Планують змінити повністю всі тимчасові споруди. У першу чергу ті, на яких реклама підакцизних товарів. Багато підприємців погоджують з думкою про те, що МАФи необхідно приводити до ладу, але кошти з власної кишені давати теж не поспішають. У міській раді пропонують архітектурні пити кіосків для фасадів та кіосків.

«Якщо тимчасова споруда уже є статичною і вона вписується в архітектуру міста та середовище, то до власників таких кіосків не буде питань. Якщо стоїть зварений з чотирьох залізних пластин, то пропонувати будемо їм архетип, говорити індивідуально. Вони шукатимуть собі підрядника, домовлятися з ним за вартість. Щось буде повністю зноситися, комусь можна буде лиш змінити зовнішній фасад», – коментує Олександр Петрович.
З власником, який змінив свій фасад чи архетип буде укладатися договір з управлінням торгівлі на декілька років з понижуючим коефіцієнтом. Таким чином влада частково компенсує витрати підприємців, які переробляють свої МАФи.
Наразі у Хмельницькому є 956 тимчасових споруд та 82 пересувні тимчасові споруди. Нещодавно у місті виявили ще близько 60 тимчасових споруд, які встановлені незаконно (на них не оформлені паспорта прив’язки, вони не у комплексній схемі, не мають договорів сервітуту). Власникам розсилають повідомлення під розписку. Після прийняття Положення будемо приймати рішення про їх демонтаж. Нагадаємо, що нові тимчасові споруди у місті не встановлюють з 2012 року.