«Під ковпаком» українських спецслужб знаходиться користувачі соцмереж

Глава МВС Арсен Аваков заявив, що кіберполіція стежить в соцмережах за українськими користувачами.
Однією з причиною моніторингу – головна критика і тролінг ідеї про презумпцію правоти поліцейського, яка здійснюється в соцмережах з території Росії, запевнив Аваков.
Аналітик соціальних медіа Олег Челахов, зауважує, що поліція дійсно може моніторити настрої в соцмережах.
«Відстежити негатив в свою адресу дуже легко. Поліція як установа може знайти будь-яку згадку свого бренду, наприклад «нова поліція», в процентному співвідношенні скласти статистику: негатив, позитив, і регіон - Україна чи Росія. Набагато складніше відстежити власника негативного коментаря і ствердно, щоб це мало юридичну силу, сказати, що цей коментар був написаний з такого-то комп'ютера, якому належить цей IP та ця адреса закріплена за конкретною людиною », - розповів Олег Челахов.
Експерти мають сумніви, щодо повноти інформації, яку отримують правоохоронці з соціальних мереж. Адже з мережі «Фейсбук» висвітлюють інформацію тільки в разі терористичних загроз, масово розкривати дані користувачів там не дозволено. З російськими сайтами «ВКонтакті» та «Однокласники» українські спецслужби не співпрацюють. Тому відшукати потенційні загрози в соцмережах достатньо важко.
Юристи вважають, що без рішення суду контроль за діяльністю користувачів в Інтернеті є грубим порушенням Конституції і Конвенції про захист прав і основних свобод, ратифікованої в Україні.
«Дії Авакова спрямовані виключно на залякування з метою приховати рівень невдоволення діями уряду. Будь-які дії кіберполіції без рішення суду порушують норми Конституції і Кримінального кодексу. Одна з основоположних свобод - свобода думки та її вираження. І якщо особа не закликає до повалення влади, як це два роки тому робив сам Аваков, то притягти його до кримінальної відповідальності практично немає за що », - говорить юрист Ростислав Кравець.