Працівники ТОВ «Славутського елеватора» незадоволені змінами в керуючому складі. Вони акцентують увагу саме на той факт, що такі зміни відбуваються в жовтні, коли триває основна робота елеватора, що спеціалізується на прийманні пізніх зернових.
«І от саме 07 жовтня 2016 року, в найвідповідальніший момент уборочної, коли всі сили напружені щоб прийняти з полів зерно, колектив підприємства дізнається, що у власника елеватора змінився керівник ще 29.09.16 року. Ні 7 жовтня, ні 8 жовтня, ні 9 жовтня ні пізніше, особа що зазначені в реєстрі, як керівник підприємства, на Славутськосу елеваторі не з’являється, з колективом не спілкується. Йому очевидно байдужа і доля людей, що працюють, і якість зерна, яке не може чекати доки хтось візьметься за справу...» - йдеться в звернені до чиновників.
Трудовий колектив не виключає факт силового захоплення підприємства. Вони впевнені, що якщо найближчим часом не відбудуться зміни, підприємство зупинить свою роботу. Сотні людей в неблагополучному плані роботи регіоні залишаться на вулиці.
«Просимо всі державні та правоохоронні органи запобігти розкраданню майна підприємства та зерна замовників, що знаходиться у нього на зберіганні, не допустити силового протистояння, втрутитися в ситуацію та притягти винних до відповідальності», - йдеться у звернені.
Активісти трудового колективу Славутського елеватора з письмовою заявою звернулися до головиХмельницької ОДА Корнійчука О.О., прокурора Хмельницької області Синишина О. Р, т.в.о. начальника ГУ НП в Хмельницькій області Семенишина М.О., начальника Управління СБ України Харченка С.О. з наступним:
"Славутський елеватор, що розташований в Хмельницькій області, – один з найбільших і найсучасніших в Західній Україні. П’ять років тому він вже переживав проблеми пов’язані зі зміною власника і ми - люди, які працюють на ньому десятиліттями, добре це пам’ятаємо. Тоді під вивіскою наразі збанкрутілого «Дельта-банку» по сумнівним боргам його було відібрано у власника, що його збудував. В подальшому банк здійснював невдалі спроби займатися непрофільною діяльністю, в результаті чого обсяги перевалки значно скоротилися і підприємство простоювало.
На початку 2013 року підприємство було передано профільним аграріям, які повернули його до життя, провели модернізацію, підвищили зарплати і налагодили ефективну роботу. Навесні 2014 завершилася Революція гідності і всі «колишні» на чолі зі своїм «паханом», раніше причетні в тому числі і до нашого підприємства, покинули Неньку-Україну. Здавалось би нарешті всі труднощі підприємства позаду і люди можуть сподіватися на стабільну роботу і оплату праці. Виявляється – ні!!! Поки країна зайнята агресією на Сході і в Криму «колишні» невеликими купками тихенько повертаються і починають займатися тим чим займалися раніше – рейдерством, здирництвом, незаконним збагаченням. Як завжди на людей і на державу їм плювати.
Господь Бог дав в цьому році гарний врожай. Для того щоб його продати і отримати для країни валюту, яка підтримує гривню, зерно треба очистити, просушити, завантажити в вагони для відправки до порту. Основна робота елеватора, що спеціалізується на прийманні пізніх зернових, починається в жовтні.
І от саме 07 жовтня 2016 року, в найвідповідальніший момент уборочної, коли всі сили напружені щоб прийняти з полів зерно, колектив підприємства дізнається, що у власника елеватора змінився керівник ще 29.09.16 року. Ні 7 жовтня, ні 8 жовтня, ні 9 жовтня ні пізніше, особа що зазначені в реєстрі, як керівник підприємства, на Славутськосу елеваторі не з’являється, з колективом не спілкується. Йому очевидно байдужа і доля людей, що працюють, і якість зерна, яке не може чекати доки хтось візьметься за справу. Незаконно звільнений директор, що багато років керував елеватором – Табатадзе Роман Джемалович - сумлінно ходить на роботу і намагається зберегти елеватор. Проходить ще тиждень – і знову в реєстрі зміна керівника на іншого. Остаточно терпець колективу урвався, коли 31.10.16 знову відбулася в реєстрі зміна керівника на Крикливого Миколу Олександровича …
Юристи компанії, які взялися до з’ясування обставин цих подій, одразу встановили, що за почерком злочину та за слідами, що завжди залишають злочинці, все вказує на «колишніх». Як завжди використано офшори, апостильвані довіреності, та «перевірених» людей. Ось декілька фактів: новопризначений керівник елеватора – колишній активний член «Партії Регіонів» з м. Вишневого на Київщині, який жодного відношення до сільського господарства ніколи не мав, нотаріус, який вніс до реєстру данні про нового керівника, тривалий час співпрацював з Дельта Банком та на вимогу надати пояснення своїм незаконним діям запропонував звернутись до юристів, які раніше обслуговували цей банк, які до речі також вели справи біглого молодоолігарха Курченко, директор офшору-кіпріот, який начебто підписував в Києві протоколи про призначення нового директора, у вказаний період кордону України не пересікав. Перелік порушень і фальсифікацій дуже широкий. Ми впевнені, що йому дадуть оцінку правоохоронні та судові органи. Відповідна кримінальна справа по факту підробки документів та спроби рейдерського захоплення вже порушена, а позови до судів подані. Нас турбує інше…
На жаль правоохоронні органи у нас не запобігають злочинам, не припиняють правопорушення на місці, а реагують по факту злочину, коли злочинний намір реалізований до кінця. На щастя на теперішній час незважаючи ні на що підприємство працює, приймання та відвантаження зерна продовжується, але це може дуже швидко змінитися. Власники зерна вже отримали інформацію про спроби рейдерського захоплення підприємства і перенаправляють зерно на інші елеватори. Несуть значні додаткові витрати на перевезення, але не хочуть ризикувати зерном. Якщо нічого найближчим часом не зміниться ця облога підприємства призведе до його зупинення і сотні людей і в так неблагополучному в плані роботи регіоні залишаться на вулиці.
Також не виключається можливість силового захоплення підприємства. Колектив звісно боронитиме свої робочі місця, але наслідки можливих зіткнень з «тітушками», яких знову почали використовувати «колишні», не передбачувані. Просимо всі державні та правоохоронні органи запобігти розкраданню майна підприємства та зерна замовників, що знаходиться у нього на зберіганні, не допустити силового протистояння, втрутитися в ситуацію та притягти винних до відповідальності.
Трудовий колектив Славутського елеватора"