Митрополит Хмельницький та Кам'янець-Подільський Антоній поділився з журналістом 0382.ua своїми думками, щодо найрезонансніших питань пов’язаних з Церквою.
Журналісту сайту 0382.ua вдалося поспілкуватися з митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антонієм Махотою. Він розповів нам про свої погляди на ідею зміни церковного календаря, петицію, в якій пропонують заборонити хрещення дітей до 18 років та слова Патріарха Кирила про невизнання самостійності Української Церкви.
"Православна Церква категорично проти зміни календаря"
- Яка Ваша думка, щодо ідеї перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня?
- З приводу календарного питання — православна церква категорично проти, тому що православні люди проти. Не один раз вже намагалися зробити календарну реформу і вона не була підтримана народом. Більше того ми маємо приклад Греції, де календарна реформа була прийнята, але Грецька Церква розділилася на дві частини. Там є люди, які святкують за новим стилем, а інша частина залишилася святкувати за старим. 7 січня за новим стилем, або 25 грудня за старим стилем ми святкуємо не день народження Ісуса Христа, а дату Різдва Христового, тобто саму подію, тому для Православної Церкви не суттєво важлива дата. Але старий стиль, це свого роду наша національно-історична духовна самоідентифікація. Ми весь час намагаємося йти за кимсь — за Європою, яка нас, як виявилося, зовсім не чекає. Кожен народ оберігає свої традиції, які не потрібно забувати. Наприклад ті ж колядки, в такому репертуарі як у нас, їх більше не співають ніде. Саме ці традиції не потрібно забувати, адже вони ідентифікують нас, як унікальний народ. Всі Православні Церкви в Україні єдині в питанні збереження самоідентифікації української нації, а календарне питання може розділити наш народ. Принаймні зараз воно точно не на часі.
"Нас вже намагалися одягнути в червоні піонерські стрічки".
- Як прокоментуєте резонансну петицію з проханням законодавчо заборонити хрестити дітей до 18 років?
- Ні закон, ні петиція, ні я, ні патріарх не вправі змінювати Апостольські церковні правила та вирішувати коли дозволено, а коли заборонено хрестити людей. Ніхто не може людину загнати в рамки та вказувати їй коли хреститися. Хтось хоче приймати Хрещення у 40 років хтось в 20. Нас вже колись намагалися «одягнути в червоні піонерські стрічки». Універсалізація — це з однієї сторони добре, але з іншого боку в кожній людині Богом закладена Свобода індивідуальності, яку ніхто не може придушувати.
"Що говорить Патріарх Кирило нас не цікавить".
- Патріарх Кирило вже одного разу висловлювався про те, що ніколи не визнає незалежності Української Церкви. Що Ви про це думаєте?
- Патріарх Крило думає, що може Бога за бороду ухопити, але вони забули, що ми до них зараз географічного, політичного та духовного відношення не маємо. Ми вже не частина колишньої імперії. Вони можуть висловлюватися будь про що, але ніякого правового наслідку це не несе. Це його особиста точка зору, але в нас є свій Патріарх і нас цікавить його думка. Вислови Кирила про Україну нас не цікавлять, тим більше ми знаємо, що вони мають проімперські наміри з метою насадити всім «Руський Мір». Ми в цьому переконуємося вже протягом двох років.
Після коментарів, Антоній звернувся з привітанням до всіх хмельничан з приводу прийдешніх свят.
«Дай Бог всім хмельничанам Різдвяного настрою, здоров’я, процвітання. Щоб кожен мав духовну та Різдвяну радість та розумів, що Христос не даремно народився та прийшов на цей світ».