Хмельницькі правоохоронці просять громадян долучитися до профілактики шахрайств (ФОТО, ВІДЕО)

Правоохоронці розробили цілий комплекс матеріалів з профілактики найрізноманітніших видівшахрайств, куди увійшли листівки, аудіо- і відеоролики та інформаційна рубрика на офіційному сайті під назвою «Школа безпеки».

З 1 січня по 10 грудня на території області було скоєно 1002 шахрайства. Щодоби через свою довірливість чи необізнаність жертвами зловмисників стають в середньому троє людей.

Шахраї діють як старими способами, проводячи так звані грошові реформи та знімаючи «порчу», так і використовуючи сучасні технології. Останнім часом довірливі подоляни найбільше потерпають під час різноманітних операцій із банківськими картками. Купуючи чи продаючи щось через інтернет, розголошують свої особисті дані, в результаті чого втрачають усі гроші з рахунку. Користуються необізнаністю людей і псевдобанкіри або так звані працівники служби безпеки банку, котрі вигадують різні легенди, щоб довідатись дані власника картки та зняти гроші. Величезні суми перераховують хмельничани невідомо кому, отримавши СМС-повідомлення про виграш автомобіля або дзвінок про те, що родич перебуває в поліції або лікарні.

Шахраї швидко адаптуються до змін у суспільстві і постійно вигадують все нові і нові способи ошуканства. Щоб зменшити відсоток потерпілих від дій зловмисників, працівники поліції розробили цілий комплекс матеріалів з профілактики найрізноманітніших видів шахрайств, куди увійшли листівки, аудіо- і відеоролики та інформаційна рубрика на офіційному сайті під назвою «Школа безпеки».

Аудіоролики транслюються в транспорті та великих гіпермаркетах. Відеоролики — на телебаченні та в інтернеті. А листівки роздають під час візитів дільничні офіцери поліції. Проте і цього виявляється замало. Тому правоохоронці звертаються до усіх свідомих громадян долучитися до профілактичної роботи та поширювати серед своїх родичів та знайомих інформацію про те, як не стати жертвою шахраїв.