В 2017 році в Україні проведуть понад 11 572 перевірок роботодавців.
Про це повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot.
З 1 січня 2017 збільшена фінансова відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. Штрафи можуть досягати 320 000 грн.
Хмельницький входить в 10-ку міст, де очікується найбільша кількість перевірок.
Screen-Shot-2017-03-07-at-10.14.12-AM.png
«Причиною штрафу може стати допущення працівника до роботи без укладення трудового договору, порушення термінів виплати заробітної плати, недотримання державних гарантій в оплаті праці, а також недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю», - розповідає юрист Микита Підгайний. Деякі підприємства вже отримали штрафи. Що ж робити під час перевірки?
Планові і позапланові перевірки
Державна інспекція з питань праці та її територіальні органи можуть здійснювати планові та позапланові перевірки. Наявність планової перевірки можна перевірити через OpenDataBot. Проведення позапланової перевірки може бути пов'язано з настанням аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, а також за зверненням фізичної особи в разі порушення його прав.
За яких умов потрібно впустити інспектора?
Перед допуском інспектора Держпраці перевірте службове посвідчення інспектора і напрямок. Без їх наявності інспектор не має права здійснювати перевірку. Крім цього, перевірки можуть здійснюються в робочий час суб'єкта господарювання, встановлений його правилами трудового розпорядку.
Що буде робити перевіряючий?
Перевірка Держпраці складається з трьох етапів:
- Робота з документами, наданими суб'єктами господарювання на вимогу інспектора.
- Оформлення документів за результатами перевірки.
- Ознайомлення суб'єктів господарювання з документами, оформленими за результатами перевірки.
Як можна контролювати перевіряючого?
Під час перевірки ви зобов'язані надати документи на вимогу інспектора, однак має право здійснювати аудіо- та відеозапис проведення перевірки, не перешкоджаючи її проведення.
Чим повинна закінчитися перевірка?
За результатами перевірки складається акт перевірки. У разі виявлення порушень - вносяться приписи про їх усунення.
OpenDataBot починає моніторинг перевірок, пов'язаних з дотриманням трудового законодавства. Для того, щоб дізнатися, коли запланована ваша перевірка, додайте OpenDataBot в друзі і введіть назву компанії. Пошук також можливий за кодом ЄДРПОУ, ім'ям директора і адресою.