Поліцейський, що стріляв у психічнохворого чоловіка на Тернопільській та його адвокат запевняють, що патрульні діяли згідно зі статутом, так як їх навчали.
Дискусії навколо стрілянини на Тернопільській та звільнення з патрульної поліції одного з її учасників — тривають. Цього разу вони продовжилися у студії «33 каналу». Колишній патрульний Ярослав Болюх, адвокат Оксана Каденко, головний лікар психоневрологічного диспансеру Лілія Брухнова та громадський активіст Андрій Попик намагалися пролити світло на ситуацію та висловити свої судження з цього приводу.
Ярослав Болюх, який був активним учасником грудневих подій, переконаний, що іншого виходу не було.
«Ситуація змушувала застосовувати вогнепальну зброю, адже чоловік не реагував ні на що. І коли я почав стріляти біля його ніг, аби його налякати та зупинити — він продовжував зближуватися. Я до останнього намагався зробити все, щоб зупинити та не зашкодити. Він поводився так, що ми змушені були стріляти», — розповідає Ярослав.
За словами патрульного та адвоката, так багато пострілів було зроблено тому, що намагалися зупинити чоловіка.
«Перший поліцейський, який залишився один на один з правопорушником — в нього не було вбору, як діяти. Коли приїхали інші патрульні, ситуація розвивалася дуже динамічно, постріли здійснювалися у динаміці, під час стрімкого зближення. Якби цілилися в голову — постріл був би тільки один, а через те, що хлопці намагалися налякати чоловіка та не поранити життєво-важливі органи — пострілів було багато», — прокоментувала ситуацію Оксана Бахнова.
Також адвокат зауважує, що звільнивши Ярослава з поліції, ніхто так і не пояснив, як правильно в цьому випадку він мав діяти, якщо те що він виконував — не правильно. Адже робив патрульний так, як його навчали.
У свою чергу головний лікар Лілія Брухнова, на запитання: «Чи є небезпека наразитися на агресивно налаштовану психічнохвору людину на вулицях Хмельницького надалі?» — не відповіла. Лише сказала, що всім, хто стоїть на обліку, надається кваліфікована та відповідна допомога. Лікар також визнала те, що з психічнохворою людиною набагато важче впоратись, ніж зі здоровою.
«У хворого чоловіка, мабуть, були імперативні галюцинації, тобто наказ діяти, робити ті вчинки, які він робив. Коли ми маємо справу зі здоровою людиною, ми можемо контактувати, апелювати, тут — відбулося певне звуження свідомості, тому що були вербальні галюцинації імперативного характеру», — розповіла головний лікар.
Сайту 0382.ua стало відомо, що психічнохворий і раніше поводився агресивно та кидався на людей. Тим не менш, останній раз така агресивна поведінка закінчилася для нього — смертю.
Читайте також: Хмельничан просять підтримати патрульних, які стріляли на Тернопільській (ФОТО, ВІДЕО).