Кожен працюючий хмельничанин, після підняття тарифів, «віддав» перевізникам близько 2 кг картоплі.
Підняття тарифів у березні викликало масу обговорень серед хмельничан і навіть розбірки у суді. Врешті, перевізникам вдалося довести обґрунтованість підвищення, але сталося це аж 22 березня, замість запланованого першого дня весни. З цього часу пройшло вже 30 днів, 21 з яких — робочий.
Ми вирішили поспілкуватися з хмельничанами та дізнатися, чи відчутно «вдарило» по їхньому гаманцеві зростання вартості за проїзд у громадському транспорті. Також підрахували скільки витрачали раніше і витрачають тепер мешканці нашого міста на проїзд, і спробували з'ясувати чим же їм довелося пожертвувати.
Опитування проводили на кількох зупинках.
«Щодня їжджу на роботу маршруткою. Користуватися тролейбусом, на жаль, не маю змоги. Я б не сказав, що дуже сильно відчув підвищення тарифів. Звичайно, якщо підсумувати додаткові витрати на транспорт за місяць, то шкода втрачати ці гроші і гаманець трішки і схуднув. Але і тут можна знайти позитив. У кармані та гаманці не доводиться постійно шукати копійки», — розповів Костянтин.
Пані Ольгу, в свою чергу, більше турбує підвищення комунальних тарифів, але не приховує незадоволення від підняття вартості за проїзд.
«Гаманець звичайно схуд, хоч користуюся тролейбусом, але подорожчання на гривню — відчутне», — прокоментувала Ольга.
Попри підняття ціни, квитки у маршрутках залишилися старого зразку, з написом «3,00 грн». Це частенько викликає здивування у гостей міста.
За 21 робочий день хмельничани, які їздять на роботу маршрутним таксі, витратили на проїзд 168 гривень. Якби тарифи залишилися незмінними (3,50 грн), ця сума склала б 147 гривень. Працівники, які добираються до місця роботи електротранспортом, протягом цього відрізку часу, витратили 105 гривень, а за попередніми тарифами це б вартувало 63 гривні.
Отож, після підняття цін, пасажири маршруток недорахувалися у своєму гаманці 21 гривні, а пасажири тролейбусів — 42. Подорожчання різкіше відчули ті, хто користується тролейбусом, але вони, все одно, платять менше, ніж у маршрутних засобах.
Що можна купити за 21 гривню (або):
- 1 л молока
- 2 кг картоплі
- 2 буханки хліба
- 1,5 кг яблук
- 4 рулони вітчизняного туалетного паперу
Що можна купити за 42 гривні (або):
- 200 г масла
- 5,5 кг капусти
- 4 хлібини
- 1,5 кг апельсинів
- 500 г корму для собак