Перемогла компанія "Біогаз Енерджі".
У конкурсі з дегазації полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому взяли участь дві компанії «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природнього середовища» та компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ». Яка і стала переможцем з підсумком 56,22 бали, а їхній конкурент набрав 56 балів.
Конкурсна комісія виставляла оцінки за трьома критеріями: надійність учасника, наявність досвіду, відсоток винагороди від доходу з продажу електроенергії, виробленого внаслідок спалювання вилученого біогазу, при чому, за умовами конкурсу, він має становити не менше 10%. Також до уваги бралися строки виконання робіт й інші важливі чинники. Зокрема, строки виконання проекту і стали одним із ключових чинників перемоги компанії «Біогаз ЕНЕРДЖІ», вони беруть зобов’язання реалізувати проект до кінця 2017 року, натомість спільне українсько-німецьке підприємство окреслило терміни до кінця 2018 року. Наразі «Біогаз ЕНЕРДЖІ» має аналогічний інвестиційний проект на івано-франківському полігоні.
Якщо перевести на мову цифр, то у місяць місто отримуватиме близько 200 тис. грн на рік це 2-2,5 млн грн. Як зазначив голова конкурсної комісії заступник міського голови Володимир Гончарук, гроші надходитимуть на спецрахунок комунального підприємства «Спецкомунтранс».
«Слід зазначити, що кошти, тобто 13% з продажу електроенергії, виробленої внаслідок спалювання вилученого біогазу, будуть використовуватись виключно на роботи, які пов’язані з потребами полігону твердих побутових відходів, – говорить Володимир Гончарук. – Дегазація – це один з елементів програми «Розумне довкілля», виключно інвестиційний проект. Найбільшим залишається будівництво сміттєпереробного заводу».