Міжбанківська асоціація членів платіжних систем оцінила фінансову безграмотність українців
Був складений топ помилок, які шахраї використовують для крадіжки ваших грошей.
Самі ж наші громадяни вважають, що в силу певних обставин вони можуть стати жертвою обману:
- 13% - можуть «злити» дані про банківську картку при дзвінку від «банківського працівника».
- 14% - розкажуть все, якщо з ними буде розмовляти «співробітник держорганів».
- 14% - повірять шахраєві після розповіді про нібито виграний приз. Для його отримання треба буде підійти до банкомату і виконати дії грошового злодія.
- 19% - не впевнені, що не можна буде передати CVV код людині, який відгукнувся на продаж певного товару в інтернеті.
- 28% - не в курсі можливостей банківського терміналу за допомогою яких можна переводити гроші між картами.
- 34% - можуть залишити банкомат, якщо той видав повідомлення що гроші будуть «видані» (на екрані відповідне повідомлення). А на ділі там була встановлена планка з двостороннім скотчем на віконці видачі готівки.
Найбільш «вірними» способами віддати шахраям свої гроші є:
- По телефону зробити оцінку рівня обслуговування в банку і розповісти свій код безпеки: Шахраї дзвонять нібито від імені банку і кажуть про блокування вашої картки, просять CVV код для її верифікації. При оцінці банківських послуг вам спочатку говорять про сервіс в банківському відділенні, переваги смс банкінгу, а потім виманюють всі потрібні дані по карті.
- Оформлення кредиту онлайн за допомогою посередників. В інтернеті розлучилася тьма сайтів онлайн-кредитування. Вони виглядають цілком невинно: Заповнюються рядки з особистими даними для перевірки добробуту. За результатами процесу людині обіцяють передзвонити. Далі йдеться про те, що банк «схвалив» видачу кредиту, але для його отримання вам потрібно спочатку сплатити комісію.
- Поповнення телефону через сайт. На таких сайтах алгоритм отримання шахраями грошей простий: Ви вводите необхідну суму, яка йде повз вашого телефону.