Як виявилося, нова система — це не просто оцінки та відвідування, а повноцінна електронна школа.
Вже з наступного навчального року в хмельницьких школах розпочнуть запроваджувати своєрідний електронний журнал, таким чином намагаючись зробити навчання та оцінювання в місті більш прозорим, своєчасним, інноваційним та чесним. Що ж це за нова система, які її функції та, які нововведення чекають на учнів батьків та вчителів вже незабаром — про все це журналіст 0382.uaвирішив запитати в заступника директора місцевого департаменту освіти та науки Світлани Губай. Також у всіх тонкощах нововведення нам допоміг розібратися розробник Андрій Лісовий.
Хмельницька «Електронна школа» — унікальний продукт, який не має аналогів в Україні.
Як пояснили нам в департаменті, електронний журнал насправді не зовсім то й просто журнал, а повноцінна система, яка суттєво спростить та автоматизує безліч рутинних та затяжних процесів.
Андрій Лісовий: «Електронний журнал» ми розробляли з березня цього року і зараз він вже є практично готовим продуктом на веб-інтерфейсі. Обійшлося все у 75 тисяч гривень. При розробці запозичали досвід схожих проектів, в тому числі й у ХНУ. Проте, наш продукт унікальний та повністю власного виробництва. Він не призначений лише для виставлення оцінок, це повноцінна система, що охоплює багато напрямків».
З першого вересня нововведення побачать лише у декількох школах. До кінця осені виправлять всі недоліки та запустять в інших.
Світлана Губай:«Ми плануємо вводити систему спочатку в декількох школах: НВО №1, НВК № 10, СЗОШ №27, СЗОШ №29, СЗОШ №6. З першого вересня саме там впроваджуватимуть «Електронну школу». Потім будемо дивитися на помилки, та недопрацювання і аж тоді, після всіх внесених правок запустимо її в інших навчальних закладах».
Окрім оцінок, в системі буде розклад, відвідування занять, інформація про учнів та школу і багато іншого.
«Електронна школа» передбачає не лише виставлення оцінок в журналі. Також в системі зберігатиметься інформація про школу, її персонал та учнів. Тут буде й інформація про кількість хворих, щоб вчасно запровадити карантин. Учні та вчителі зможуть обмінюватися навчальними матеріалами, відправлятиметься домашнє завдання.
Діти та батьки матимуть окремий доступ до журналу
Кожному з користувачів надаватимуться свої права та інформація, яку він зможе побачити. Тому в електронному журналі окремий доступ матиме адміністрація школи, вчителі, учні та батьки.
Андрій Лісовий:«Ми вирішили розділити облікові записи учнів та батьків. Щоб не вийшла така ситуація, що надійшло якесь повідомлення чи зауваження від класного керівника, а дитина його видалила аби батьки не побачили. Вони матимуть окремі облікові записи. Батьки бачитимуть особову справу лише своїх дітей, доступу до успішності та інформації про інших учнів в них не буде».
У хмельницьких школах з’явиться нова посада
В департаменті визнають, що навчити всіх вчителів користуватися системою займе певний час, але невдовзі після запровадження встановлять чіткі терміни, щоб ведення і оновлення журналу відбувалося вчасно.
Світлана Губай:«В школах вводиться в штатні розписи посада інженера-електроніка. Впроваджуватимуть її паралельно з електронним журналом. В посадових обов’язках цього інженера буде пункт про ведення електронного журналу. Він не буде самостійно його вести, а допомагатиме це робити тим вчителям, яким буде важко у всьому розібратися.»
Перевести дитину з однієї школи в іншу можна буде в «декілька кліків».
Розробник обіцяє, що запровадження системи допоможе пришвидшити та спростити роботу працівникам департаменту освіти та науки.
Андрій Лісовий:«Буде автоматизовано та централізовано велику кількість інформації. Наприклад, щоб перевести дитину в іншу школу не буде потрібно знаходити дані в купі паперів. Це все можна буде зробити в «кілька кліків». Окрім цього, пришвидшиться ще безліч рутинних процесів».
Вчителі будуть змушені об’єктивно оцінювати та вчасно вести журнал
«Електрона школа» виконуватиме і контролюючі функції для вчителів. В департаменті зазначили, що коли система повністю запрацює, завдяки їй оцінки виставлятимуться вчасно.
Андрій Лісовий:«Є такі випадки, що вчителі півроку не ведуть журнал. Вони ведуть собі свій зошит, а потім «зі стелі» виставляють оцінки. Відповідно, якщо буде запроваджена така система, ми зможемо трішки контролювати вчителя. На початку впровадження, оцінки можна буде виставляти «попереднім числом» не пізніше, ніж за сім днів. З часом, ми цей термін будемо скорочувати».