Попри неодноразові застереження про крадіжки з автомобілів, цей вид злочину останнім часом поширився.
Читайте: На вихідних у Хмельницькому обікрали вісім автівок
Правопорушників до крадіжки спонукають в першу чергу залишені в салоні речі, а також легковажність власників, котрі часто залишають автівки відчиненими.
Проаналізувавши специфіку та способи правопорушень, правоохоронці проводять цільові заходи, спрямовані на розшук осіб, причетних до цього виду злочину.
Як правило, у більшості випадків здобиччю автозлодіїв стають GPS-навігатори, відеореєстратори, антирадари, автомагнітоли, акустика, документи, грошові кошти та інші цінні речі. З салонів авто також пропадають сумки і барсетки, ноутбуки, стільникові телефони тощо. При цьому злодії ламають замки дверей, розбивають скло, тим самим спричиняючи іноді більший збиток, ніж вартість викраденого майна.
Тому, щоб не бути ошуканими, подбайте про схоронність свого майна заздалегідь, будьте уважними і контролюйте свої вчинки, адже злочин легше попередити, ніж його розкрити.
Поради: Перш за все не залишайте ключі у замку запалювання, навіть покидаючи його на декілька хвилин. Виходячи з автомобіля, включайте сигналізацію та інші засоби охорони; завжди, покидаючи салон авто, перевіряйте, чи щільно зачинені двері та вікна автомобіля. Адже у більшості крадіжок із салонів, власники забули про найперші і найнеобхідніші заходи безпеки.
Якщо вам потрібно залишити автомашину на ніч, виберіть добре освітлене місце та щоб там здійснювався відеонагляд.
У випадку крадіжки потрібно якнайшвидше викликати поліцію. Постарайтеся не торкатися автомобіля і не сідати в салон до приїзду слідчо-оперативної групи, щоб зберегти залишені злодієм сліди.