Ці методи не здатні запобігти вірусному захворюванню
В епідеміологічному сезоні 2017-2018 жителів України будуть атакувати відразу три штами грипу - "Гонконг", "Брісбен" і "Мічиган". Існує багато способів боротьби з вірусами. Однак медики попереджають, що багато звичних для нас заходи захисту від грипу можуть елементарно не працювати, - повідомляє сайт Likar.info. У гіршому випадку вони навіть здатні нашкодити.
медична маска
Вона допоможе, якщо на вулиці або в магазині ви говорите з людиною, який є переносником вірус грипу. Якщо ж ви прийшли в офіс, де ваш колега з симптомами хвороби знаходиться без маски, то і вам надягати її марно - в повітрі приміщення вже достатня кількість вірусних частинок. Фільтруюча здатність медичної маски дуже низька, і вона не може служити "очищувачем повітря", який ви вдихаєте.
противірусні препарати
Ліки від грипу, як такого, не існує. Всі препарати від грипу, які ви можете придбати в аптеці, не мають доведеної ефективності в лікуванні, і більшість з них не продається в США і Європі. Проте, противірусні препарати активно призначаються для профілактики і лікування грипу. Деякі з них не тільки неефективні, але й можуть призвести до небажаних побічних дій. Найбільш небезпечні в самостійному застосуванні стимулятори вироблення інтерферону та імуностимулятори. Перші можуть привести до злоякісної гіпертермії, другі - до аутоімунному захворюванню.
алкоголь
Якщо ви думаєте, що порція алкоголю щодня стане профілактикою грипу - ви помиляєтеся. Дезінфекції в сенсі можливості попередити грип за допомогою алкоголю бути не може. Вірус проникає всередину організму і паразитує в клітинах всіх тканин. Алкоголь потрапляє в кров уже в частково переробленому вигляді і не має в цей момент дезінфікуючих властивостей. А ось знизити імунітет за допомогою алкоголю дуже легко: якщо в період епідемії грипу ви будете регулярно вживати алкоголь, то ризик захворіти на грип буде вище.
щеплення
Не дивуйтеся, але щеплення від грипу також може бути неефективною і навіть здатна нашкодити. Якщо вакцинація від грипу була проведена не пізніше, ніж за 6 тижнів до епідемії (попадання вірусу грипу в організм), то її ефективність максимальна. Сьогодні щеплення від грипу є найбільш ефективним засобом профілактики.
Неправильна вакцинація - це щеплення від грипу в період епідемії або напередодні. В цьому випадку антитіла не встигнуть виробитися, а імунітет вже буде зайнятий вірусом грипу з вакцини. І коли людина зіткнеться з диким вірусом грипу, то дати йому гідну відсіч не вийде. У цьому випадку симптоми хвороби можуть бути виражені сильніше і навіть вилитися в ускладнення.
оксолінова мазь
Це найпростіший спосіб попередити грип, але застосовувати його потрібно зі знанням справи. За правилами, оксолінову мазь наносять на слизову носових ходів на максимальну площу, ватною паличкою. Але через 2 години ви повинні прибрати чистої ватною паличкою відпрацьовану мазь з осілими на неї вірусами і нанести новий шар.
Якщо ви не приберете з носа мазь, на якій осіли віруси, то це може привести тільки до більш вигідними умовами для приєднання їх до слизової. Другим підводним каменем може стати неправильне нанесення оксолінової мазі: багато хто просто змащують ніс на вході, що не просуваючи ватяну паличку глибше в ніздрю.