Новий закон «Про освіту»: Директори шкіл призначатимуться по-новому

У новому законі «Про освіту», що почав діяти нещодавно, передбачено призначення керівників державних і комунальних закладів загальної середньої освіти за конкурсом терміном на шість років.

Проте громадяни, що вперше призначаються на посаду керівника навчального закладу, призначаються терміном на два роки.

До конкурсної комісії входять представники: засновника, трудового колективу, громадського об’єднання батьків учнів та громадського об’єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також до участі у комісії з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.

Посаду керівника освітнього закладу незалежно від підпорядкування, типу та форми власності може обіймати особа, що:

-є громадянином України;

-має вищу освіту ступеня не нижче магістра;

-має стаж педагогічної роботи не менше трьох років.

Одна і та ж людина може призначатися керівником відповідного закладу загальної середньої освіти не більше ніж на два строки підряд. Тому, коли закінчиться цей термін, вона має право брати участь у конкурсі на заміщення вакансії керівника в іншому закладі загальної середньої освіти або продовжити роботу в тому самому закладі, проте на іншій вже посаді.

Директор має право:

1.Призначати на посади і звільняти з посад: свого заступника,  педагогічних та інших працівників навчального закладу.

2.Оголосити конкурс на вакантну посаду.

Проте, якщо до засновника закладу обґрунтовано звернеться піклувальна рада або орган самоврядування щодо звільнення керівника цього закладу, то він зобов’язаний розглянути це звернення і прийняти обґрунтоване рішення у найкоротший строк.

Який термін працюватимуть керівники навчальних закладів, перед оголошенням конкурсу на заміщення посади, у законі чітко не пояснюється, а лише вказується, що положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти розробляє та затверджує засновник на підставі типового положення, яке затверджено Міністерством освіти і науки.