Також у цей день вшановують Нестора, заступника істориків та журналістів.
9 листопада українці відзначають День української писемності і мови: прикмети і традиції дня
9 листопада православні вшановують преподобного Нестора Літописця. Він був ченцем Києво-Печерської Лаври. Нестор прославився своїми літописами. Їх вважають найдавнішими у світі. Саме преподобного Нестора вважають заступником журналістів та істориків.
Вранці 9 листопада люди ходили до церкви, аби помолитися. Вірили, якщо дати обіцянку саме у цей день та виконати її, то це допоможе уникнути нещастя.
Також вірили, що у цей день варто просити здоров'я собі та своїм рідним. А ще, 9 листопада, молилися за спокій у домі. Говорили, що саме в цей день проводжали осінь і зустрічали зиму.
Вірили, якщо вранці вода вкрилася тоненьким льодом, то зима настане нескоро. Іній на гілках дерев віщує морози найближчими днями. А якщо туман вкриває землю, то буде тепло ще довго.
Дата встановлена 9 листопада 1997, коли Президент України Леонід Кучма видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».
Зі святом українців вітає прем'єр-міністр Володимир Гройсман:
«Вітаю всіх українців з Днем української писемності та мови! Наша мова - великий і неповторний скарб, який з'єднує покоління українців в різних куточках Землі. Пишаюся тим, що розмовляю українською!»