Перевірено на собі: «введіть мені вакцину», або чого вартуватиме хмельничанам щеплення проти грипу (Фото, Відео)

В рамках проекту, журналіст сайту 0382.ua відчув на собі всі плюси та мінуси проведення процедури вакцинації від грипу в нашому місті та готовий крок за кроком розповісти, як все виглядає очима звичайного пацієнта.

А розпочалося все ще в середині жовтня, саме тоді наші перші пошуки вакцини в Хмельницькому не увінчалися успіхом. Чому в жовтні? — В Україні прогнозували спалах захворювання на грип, серед яких і новий, незнайомий нам Мічіган вже вкінці листопада, а лікарі радять проводити вакцинацію за місяць до таких спалахів.

Пошук препаратів результатів не дав — вакцину тоді так і не знайшли. Як нам пояснили, її на той час, ще навіть не завезли в Україну. Чекаємо…

Кінець жовтня — вакцина починає з’являтися в деяких аптеках Києва. Хмельницькі фармацевти пропонують замовити її за 250-280 гривень та привезти в наше місто через тиждень. Очікуємо появи в наявності безпосередньо в місцевих аптеках, без попереднього замовлення. Дочекалися її, нарешті, на початку листопада.

Проте, щоб провакцинуватися, одного Вашого бажання, насправді, недостатньо. Перед цим, обов’язково проконсультуватися з сімейним лікарем, що я й зробив.

Кілька хвилин в черзі біля реєстратури поліклініки №4 і талон вже в мене в руках. Щоб потрапити до сімейного лікаря, під кабінетом довелося постояти хвилин 40, адже о 8:30, окрім мене, очікували ще близько 7 людей, а також повз чергу забігало кілька «я лише запитати».

В кабінеті Наталія Віталіївна (саме так звати мого лікаря) запитала про самопочуття, онкозахворювання та алергію на яєчний білок.

“Протипоказання - це алергія на білок, ГРВІ, підвищена температура та онкологічні захворювання. Але, якщо навіть Ви прекрасно почуваєтесь, перед вакцинацією потрібно пройти огляд у лікаря, який повинен пересвідчитись, що можна її робити”, - розповіла терапевт.

Після огляду, виявилося, що в мене нежить та трішки хворе горло, тому з вакцинацією порадили зачекати. Лікаря слухаюся та йду лікуватися..

Спроба №2. Після двох днів активного чаювання з лимоном все ж вирішив повернутися в поліклініку та пройти вакцинацію. З трьох сертифікованих вакцин, в наших аптеках знайти можна французьку «Ваксігрип», мені вдалося придбати її в аптеці на першому поверсі поліклініки. Зважаючи на те, що для вакцини потрібний спеціальний температурний режим, купувати її варто безпосередньо перед самим щепленням.

Після придбання, в реєстратуру та 30 хвилин в черзі до терапевта. Цього разу, в результаті огляду, не виявили нічого, що завадило б ввести вакцину і Наталія Копанєва виписала направлення в інший кабінет, де проводять щеплення.

Знову черга, але рухалася вона значно швидше. Вже в самому кабінеті, розповіли, що окрім мене, цього року вакцинацію тут зробили лише 8 хмельничанам.

Кілька секунд приготувань і вакцина проти штамів грипу 2017/2018 введена.

Процедура практично безболісна. Після неї, ніяких особливих порад не давали, хіба що не намочувати місце уколу протягом трьох днів.

Отож, спробуємо дати відповідь на головне питання: “Чого вартуватиме хмельничанам вакцинація проти грипу?”

З фінансової точки зору, заплатити доведеться лише за саму вакцину. Мені вона обійшлася у 162 гривні. Всі процедури та огляд - безкоштовні. Щодо часу, то тут може бути по різному, моя “вакцинація тривалістю в місяць” -зараз не показник, адже препарати вже є у хмельницьких аптеках. Все, що Вам потрібно, так це звернутися до сімейного лікаря, отримати згоду від нього, придбати вакцину в найближчій аптеці та одразу ж зробити щеплення. Для цього виділіть мінімум дві години.

Лікарі ж радять все-таки вакцинуватися, як роблять мешканці багатьох цивілізованих країн світу, бо лікування потім може зайняти набагато більше часу та змусить вас витратити чимало коштів. Будьте здоровими.