Цього разу в рубриці «Моя професія» хмельничанин, ми поговоримо одразу про… 50 людей. Цілий оркестр, який безперечно заслуговує на вашу увагу.
Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр цьогоріч святкує 25 років з дня заснування. Починаючи ще з 1993 року музиканти постійно роблять свій внесок в культурний та духовний розвиток хмельничан, адже є постійними гостями на урочистих та офіційних заходах. Журналіст сайту 0382 вирішив поспілкуватися як зі старожилами оркестру, так і з тими хто зміг стати двигуном його модернізації та дати новий поштовх у розвитку.
Микола Марковський з оркестром від самого початку, всі ці 25-років пан Микола прожив з естрадно-духовим та розповів нам, чого вдалося досягти музикантам за чверть століття.
«Якщо повернутися назад в історію, то варто згадати, що цей оркестр виник на базі оркестру, що був при парку і спочатку складався переважно з колишніх військових музикантів. Як зараз пам’ятаю, ті часи, коли йому надали статус муніципального на цій сцені (прим. спілкувалися в Будинку культури) тут ще була оркестрова яма, перший диригент — Анатолій Слюсар. Спочатку наша команда налічувала не більше 20-ти чоловік. Зараз, коли нас є вже близько 50-ти, оглядаючись назад, можна точно сказати, що ми змогли вирости не лише кількісно, а й в професійному плані», — поділився спогадами Микола Петрович.
Новий активний етап розвитку, який характеризувався кардинальними змінам в середині колективу та й у самому репертуарі, розпочався з 2009 року. Цей період своєрідного «ренесансу» муніципального естрадно-духового оркестру напряму пов’язують з приходом на посаду художнього керівника диригента Тараса Безнюка. Сам Тарас В’ячеславович зізнається, що зміни були болючими але потрібними, адже в оркестрі він починаючи з 2002 року і бачив напрямок в якому потрібно розвиватися, хоч про місце керівника ніколи не задумувався.
«Звичайно почали з репертуару та омолодження колективу. Це був болісний процес, тому що важко прощатися з людьми, які йшли на пенсію і вже не могли розвиватися в професійному плані та відповідати рівню оркестру, але з якими працювали на одній сцені впродовж багатьох років. На щастя, є друзі по всій Україні і з оновленням репертуару в сучасному європейському напрямку проблем не було, а ось заінтригувати музикантів не популярною і не прибутковою в Україні роботою музиканта завжди дуже важко», — розповів Тарас Безнюк.
Проте за останній 9 років колектив збільшився з 29 музикантів до 50. За словами художнього керівника, допомогли в цьому колеги із обласного симфонічного оркестру, які завдяки своїй відданості музиці виступають ще й з муніципальним. Вдалося також зібрати музикантів з інших міст. Зараз поруч з хмельничанами в оркестрі грають вихідці з Рівного, Львова, Сум, Черкащини і навіть з Донецька.
Протягом року оркестр дає близько ста концертів: на міських заходах, гастролюючи та концерти для дітей, щоб привчати молодь до справжньої музики. Про життя на сцені під час виступів ми поговорили ще з одним диригентом, Романом Чернюком:
«Останнім часом, на щастя, наша аудиторія слухачів збільшується, а концертами в навчальних закладах намагаємося позитивно вплинути на духовний розвиток дітей. Знаєте, коли наш соліст співає «Червону руту», а діти із залу щиро, відкрито, всі разом теж співають… Ця щирість — вона розчулює, в такі моменти ми самі радіємо, що в країні є такі діти, справжні патріоти, а значить — є майбутнє. Кожен концерт — своя окрема історія, не можна виділяти якийсь один, кожен запам’ятовується по-своєму. Діти — відкритістю, дорослі — розумінням музики, а особливо приємно виступати при заповненому залі, адже тоді музиканти викладаються максимально і дарують глядачеві ще більше позитивних емоцій».
Безперечно, на заповнений зал Обласної філармонії чекає естрадно-духовий оркестр вже 15 лютого о 18:30. Адже тоді з нагоди 25 річчя відбудеться безкоштовний концерт «Краще за 25…». Музиканти обіцяють унікальну програму, емоції та багато сюрпризів.