В Інтернеті продаються бази клієнтів "Нової пошти"

У "темному інтернеті" виставлені на продаж дві бази клієнтів "Нової пошти" - на 500 тисяч і на 18 мільйонів користувачів.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав консультант з кібербезпекиЄгор Папишев.

"Сьогодні виявлений факт продажу невстановленими особами бази даних клієнтів "Нова Пошта". Таких баз дві: перша містить інформацію близько півмільйона чоловік, з персональними даними в розбивці ПІБ/телефон/місто/серія та номер паспорта/email. Друга - 18 мільйонів записів, але з меншою деталізацією (лише ПІБ і телефон)", - написав Папишев.

Кіберексперт зв'язався з продавцем і перевірив якість інформації. Йому надали довільний шматок бази, а також дали можливість перевірити інформацію за номерами телефонів.

"Номери належали зовсім різним людям з різних міст і ніяк не були пов'язані один з одним. Відповідь прийшла менше, ніж за п'ять хвилин, і містила абсолютно точні і свіжі дані про клієнтів (включаючи змінене, в зв'язку з недавнім заміжжям, прізвище однієї з них)", - пише кіберексперт.

"Для додаткової перевірки я задав ще кілька телефонних номерів, які апріорі не могли бути використані в сервісі Нової Пошти (це корпоративні номери) - їх в цій базі не виявилося", - додав він.

Видання Internet.ua повідомляє, що продавець вийшов на зв'язок з російського поштового сервера та вказав ціну у 1500 гривень за детальну базу.

Прес-служба "Нової пошти" в коментарях під постом зазначила, що база не є "релевантною", тобто актуальною, що не на жарт розсердило користувачів. Інформативну базу можна вважати неактуальною, якщо дані в ній застарілі. Однак, за словами кіберексперта, ця база - дійсна, бо в ній подано правдиві відомості про нього самому, включаючи такі дані як номер паспорта і телефону.

Користувачів обурила така некомпетентність керівництва пошти та її мовчання, адже жодної інформації, яка б підтвердила коментар представника прес-служби офіційно керівництво досі не надало. Натомість подякувало кіберексперту за його спостережливість та особливу увагу до цього інциденту, запевнивши, що подані скріншоти містять застарілу інформацію.

Однак це не дає відповіді на питання, наскільки ця інформація застаріла, адже паспортні дані зазвичай залишаються незмінними, та як подібна інформація потрапила в Інтернет-простір.