У Хмельницькому рятувальники тренувалися ліквідовувати наслідки руйнівного льодоходу

23 лютого у Хмельницькому відбулося навчання органів управління та сил цивільного захисту щодо протидії льодоходу та повені.

Спершу учасники навчань на базі 3-ї державної пожежно-рятувальної частини обговорили теоретичні аспекти моделювання подібної ситуації і оглянули пожежно-рятувальну та комунальну техніку, що залучатиметься до ймовірної ліквідації.

Далі відбулася практична фаза. За легендою внаслідок різкого потепління в р. Південний Буг утворився льодохід, існувала реальна загроза підтоплення приватних домоволодінь. За тренувальний майданчик обрали один з автомобільних мостів через річку Південний Буг. Аби краще відпрацювати ліквідацію надзвичайної ситуації було створено кілька тренувальних локацій. Водолази-рятувальники почали здійснювати розчищення русла річки від умовного льодового затору. Одночасно з цим підрозділи організували навісну переправу через річку для спасіння громадян із затоплених територій. Поміж цим підрозділи працювали над укріпленням берегової ліній мішками з піском. Ще одна локація демонструвала, як комунальні водолази і фахівці ДСНС рятують людей, що потрапили у крижану воду. Не обійшлося і без саперів — їхня завдання підірвати крижані затори, що заблокували рух води. Також на місці працювали психологи ДСНС, що надавали допомогу умовно постраждалим.

Усього до навчань залучались 80 чоловік на 12 одиницях рятувальної та комунальної техніки.

Загалом надзвичайникам разом із службами взаємодії вдалося відпрацювати усі можливі найгірші варіанти розвитку надзвичайної ситуації. Попри те, що понад 5-ть років на території Хмельницької області не було зафіксовано жодної подібної надзвичайної ситуації, рятувальники впевнені, що це не привід розслаблятися, а навпаки потрібно завжди бути готовим до будь-яких екстремальних подій.

Джерело: прес-служба ГУ ДСНС у Хмельницькій області
рятувальникик навчання Хмельницький