У Хмельницькому відбудеться відкриття міжнародної фотографічної резиденції

У Хмельницькому з 16 лютого проходила міжнародна фотографічна резиденція, яку організувала арт-галерея Maslo.

Під час резиденції троє відомих фотографів – Валерій Мілосердов (Україна), Маріуш Форецкі (Польща) та Олексій Шинкаренко (Білорусь) створювали нові роботи, у яких намагались зобразити різні грані життя у Хмельницькому.

Проект має на меті познайомити мешканців Хмельницького з сучасною документальною фотографією через унікальний колективний портрет міста.

Результати резиденції безкоштовно можна побачити під час підсумкової виставки, що відкриється 1-го березня в галереї Maslo.

Інформація про учасників:

Валерій Мілосердов (Україна)

Працював фотокореспондентом у виданнях ««Киевские ведомости», «Дзеркало тижня», фоторедактором – «День», «Коммерсантъ-Україна», «Сегодня». Наразі – фотограф у фонді культурних ініціатив «Ізоляція». Його серія документальних фотографій «Покинуті люди» про життя шахтарів Донбасу отримала спеціальну премію журі фестивалю візуальних мистецтв Images (1995, Веве, Швейцарія).

Маріуш Форецкі (Польща)

Фотограф-документаліст. Фіксує зміни у Польщі після 1989 року. Видавець журналу про документальну фотографію «5 klatek». Відомий репортажами з останнього дня захисту Будинку уряду в Чечні (1995), землетрусу у Вірменії (1988), президентських виборів у Білорусі (2001), чисельними фоторепортажами про життя Польщі.

Олексій Шинкаренко (Білорусь)

Народився і живе в Мінську, Білорусь. Фотограф, куратор, дослідник. Засновник і керівник «Центру фотографії» і Школи фотографії, лабораторії «Coloroom». Куратор Національного павільйону Білорусі на Венеційській бієнале 2015 року.

Куратор виставки Олександр Михед стверджує:

«Міжнародна фотографічна резиденція Maslo – це спроба створити колективний портрет міста Хмельницького. Це запрошення чужинців у рідний простір, намагання бути відкритими. Це – спроба не знайти відповіді, а поставити запитання. Це прагнення вилаштувати строкату мозаїку крізь оптику сучасної фотографії. І коли фотографи вдивляються в місто, містяни вдивляються в фотографію, знайомляться з тим, якою вона є».

Три майстри з трьох країн. Три пласти життя міста. Непевний туман майбуття, час теперішній і минувшина.

Валерій Мілосердов (Україна) створив фотографічне дослідження «Засоби зв’язку» про місцевих волонтерів і, ширше – про формування нових соціальних зв’язків в українському суспільстві. Маріуш Форецкі (Польща) здійснив цілу одіссею Хмельницьким, досліджуючи коліщатка міського механізму. Олексій Шинкаренко (Білорусь) занурився в історію міста, створив новий контекст фотографій 1950–1980-х років, а з ними і новий контекст для розуміння сучасності.

Почути про проект від самихучасників резиденції та побачити їх роботи можна буде під час урочистого відкриття виставки1 березня о 19:00 у арт-галереї Maslo(вул. Старокостянтинівське шосе, 20/3). Діятиме виставка до 22 березня.

Читайте також: Хмельничани вже зараз можуть слідкувати за рухом маршруток «online». ФОТО