У Хмельницькому з початку року в ДТП загинуло п'ятеро людей

В Україні з 21 до 27 травня триває Тиждень безпеки дорожнього руху. Головною метою Тижня безпеки дорожнього руху є зміцнення транспортної дисципліни серед учасників дорожнього руху, проведення профілактичних заходів із попередження дорожньо-транспортних пригод.

За інформацією головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, відповідно до проведеного аналізу стану аварійності, впродовж січня-квітня цього року на вулично-дорожній мережі області зареєстровано 193 дорожньо-транспортні пригоди з постраждалими, в яких 23 особи загинуло та 269 учасників дорожнього руху отримали травми, у тому числі у місті Хмельницькому від початку року загинуло 5 осіб, травмовано – 106.

Патрульна поліція радить усім учасникам дорожнього руху бути законослухняними та неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху, це допоможе Вам зберегти не тільки своє здоров’я та життя, але й інших учасників дорожнього руху.

Дорога – потребує 100% вашої уваги

Водієві забороняється під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання). За дане праворушення передбачається адміністративна відповідальність за частиною 2 статті 122 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу у сумі 425 гривень.

Під час руху ТЗ дотримуйтесь безпечної дистанції та інтервалу

Досить часто в нашому місті стаються ДТП через недотримання водіями безпечної дистанції або інтервалу. Вкотре наголошуємо, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу, це допоможе Вам у майбутньому не потрапляти у дорожньо-транспортні пригоди, а подекуди зберегти життя та здоров’я.

Червоний та жовтий сигнал світлофора - стоп для всіх кермувальників

Порушення проїзду перехресть на заборонний сигнал світлофора є поширеним правопорушенням, що призводить в багатьох випадках до трагічних наслідків. Як правило, основною причиною нехтуванням проїзду на заборонний сигнал світлофора є поспіх. На жаль, наслідки такого кваплення можуть бути фатальними.

Нагадаємо, що згідно частини 2 статті 122 КУпАП проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 425 гривень.

Патрульні вкотре звертаються до водіїв, для зменшення рівня дорожньо-транспортних пригод та травматизму на дорогах міста та області у жодному разі не порушуйте правила дорожнього руху, та пам’ятайте, що жовтий сигнал світлофора забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів; червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух, та лише зелений - дозволяє рух.

Нерегульований пішохідний перехід - потребує максимальної уваги усіх учасників дорожнього руху

Водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.

Досить часто водії не надають пріоритет руху пішоходам, які перетинають проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переході, що є порушенням частини 1 статті 122 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу в розмірі 255 гривень.

А пішоходам, для збереження власного життя та здоров’я рекомендуємо бути уважними та різко не вибігати, навіть на пішохідний перехід.

Пасажирам транспортних засобів рекомендуємо не відволікати водія під час руху, щоб не зменшувати його сконцентрованості на кермуванні ТЗ.