Два десятки тон заражених овочів ледь не потрапили на хмельницькі прилавки.
На митному посту «Хмельницький - центральний» під час перевірки майже 20 тон помідорів виявили живі личнки південноамериканської томатної молі.
Це небезпечний карантинний шкідник овочевих культур, який поки що відсутній на території України, але поширений у багатьох країнах Європи, Африки та Південної Америки. Південноамериканська томатна міль належить до Переліку небезпечних карантинних шкідників овочевих культур України. Цей шкідник не завдає шкоди здоров'ю людини, але є небезпечним для сільськогосподарських рослин родини пасльонових.
На даний час ця міль розповсюджена на всіх континентах. У деяких країнах вона вважається шкідником №1. Пошкоджені плоди погано зберігаються та втрачають товарний вигляд.
Головною рослиною - живителем південноамериканської томатної молі є томат, але вона може також пошкоджувати баклажан, картоплю та інші рослини з родини пасльонових. Гусениці шкідника можуть живитись на всіх частинах рослин томатів і пошкоджувати томати на всіх фазах розвитку. Вони утворюють великі плями на листі, так звані «міни», вигризають довгі ходи в стеблах і пагонах, зелених і зрілих плодах. Всередині «мін» знаходяться як сама гусінь, так і продукти їх життєдіяльності (екскременти темного кольору).
При сильному уражені листя повністю відмирає. Пошкоджені рослини недостатньо розвиваються, спостерігається зупинка росту. Плоди уражуються грибковими захворюваннями, які призводять до їх гниття.