На закидання про махінації з будинком та чому навколо Подільської, 58 стільки «бруду» та розмов відповів приватний підприємець Чук.
Про проблему будинку в центрі Хмельницького, який обріс скандалами вже кілька років говорять не лише самі члени житлово-будівельного кооперативу та ті, хто має пряме відношення до будівництва, а й у кабінетах міської ради та засобах масоової інформації. Сама проблема полягає в тому, що близько 10 членів ЖБК «Подільський край» з 131 вважають себе ошуканими на десятки, а то й сотні квадратних метрів головою кооперативу Бейликом та приватним підприємцем Володимиром Чуком, який з 2015 року взявся за завершення будівництва. З іншої сторони — закиди в нечесності відкидають та обвинувачуюють кількох членів кооперативу в підробці документів і намаганнях отримати ці квадратні метри безкоштовно.
Як розповів підприємець, будівництво багатоповерхівки попри труднощі все ж вдалося завершити, залишилося лише облаштувати ліфти та підстанцію.
«У 2015 році, коли я розпочав займатися будинком, його готовність оцінювали на 65%. Ми зробили все необхідне, і зараз він вже зданий. Проте, на мене продовжують виливати весь цей «бруд»від так званої групи «ініціативних» членів ЖБК, які просто хочуть отримати безкоштовно та без належних документів площі в багатоповерхівці», — говорить Володимир Чук.
За словами Володимира, розпочалося все з того, що до нього почали приходити люди, які вважали, що претендують на площі, а для доведення цього показували сумнівні документи підписані забудовником Сирчиним, який займався багатоповерхівкою раніше.
«Я покликав голову кооперативу (прим. Бейлика). Він сказав, що цих людей в списках немає і вони гроші не платили. Врешті вийшло так, що таких охочих був справжній потік, — продовжив Володимир Іванович. — Сирчин сидів та направо й на ліво роздавав ті липові документи на квартири, підроблення яких ми вже почали доводити. Виходить, якщо прийняти в кооператив, всіх тих, хто до нас приходив, то треба ще один такий будинок будувати, аби їх житлом забезпечити».
З такими документами почали приходити також наближені до Сирчина та його ЗАТ «Октант» люди. Окрім них і з'явилася група членів з самого ЖБК, що заявляли про своє право на додаткові площі.
«Вони прийшли до мене та казали, що дуже багато зробили для цього кооперативу, що практично його створили і вони тут заслужили квадратні метри. Я пояснив, що просто так площі роздавати ніхто не буде, в нас виник невеличкий конфлікт і ось ці люди почали заливати будинок «брудом». І в середині цього ЖБК є близько 10 людей, які все намагаються дестабілізувати. Наприклад, Войталюк, всім відома жінка, вона є членом ЖБК, її тут всі знають, проте є один момент: їй ніхто не визнає 500 метрів квадратних. Вона каже, що купила їх в 2013 році… Ми визнаємо, що вона має тут площу, але ж не 500 метрів»,— пояснює ситуацію підприємець.
Щодо Марії Іванівної Войталюк та права її власності на дві квартири відбулися суди: в одному визнали дії реєстратора правомірними в іншому — скасували. Обидві справи зараз знаходяться в Києві, де і винесуть остаточне рішення.
«В Хмельницькомуправо власності не реєструють, якщо приносять якісь незрозумілі документи, тому всі ці люди, що хотіли отримати квартири просто так, звернулися до якогось реєстратора в Старокостянтинівському районі, який підписує все підряд. Бейлик зараз все це оскаржує в судах», — продовжив Володимир Чук.
Історія мала свій розвиток та переросла у конфлікти між членами та правлінням кооперативу. В результаті яких кілька разів влаштовували збори, аби переобрати правління на чолі з керівником Михайлом Бейликом, якого кілька членів ЖБК почали звинувачувати у шахрайстві. Проте, більшість таких зборів були провальними і не набирали необхідної кількості голосів для прийняття рішення. Після останнього такого зібрання все ж зареєстрували нового голову ЖБК Людмилу Романенко. Володимир Чук не погоджується з таким переобранням, і запевняє, що вже виявленно масу порушень, головне з яких — відсутність кворуму на зборах та те, що Людмила Романенко не є членом кооперативу, а відтак не може претендувати на керівництво у ньому.
«На зборах, де її ніби обирали, були присутні близько 30 людей. Ми обдзвонили левову частину членів ЖБК і вони нам кажуть, що нікого не переобирали, — зазначив Чук. — Я звернувся до суду і фактично рішення реєстратора зупинили. Але як реєстраційна служба взяла і зареєструвала нового голову зі стількома порушеннями? Зараз йде судовий процес і, я думаю, що та реєстрація буде скасована».
Згадав Володимир Іванович Чук також історію пов'язану з Романенко та судовий позов на Сирчина, який раптово закінчився мировою угодою.
Загалом, за словами підприємця, свою правоту він продовжуватиме доводити у судах та надіється, що історія з багатоповерхівкою все ж матиме справедливе завершення.