Погляд з різних сторін: Хмельничани міркують "Робити щеплення чи ні"

Щось неймовірне коїться у соцмережах із щепленнями. У стрічці десятки постів за день. У коментарях пекло: «за», «проти», «за, але не для нашої дитини».

Поки батьки діляться на ворогуючі табори лікарі наголошують на необхідності щеплювання.

Проте чи мають останні якісні вакцини у необхідному обсязі? Наприклад, проти правця, дифтерії та кашлюку і далі завозять індійську вакцину, яка славиться важкими побічними наслідками.

Подільські медики переконують, не така вона страшна, як її малюють. Мати трирічної Ані Тетяна розповідає, що відразу після народження дитини вирішила, що відмовиться від індійських вакцин і купуватиме європейські самотужки.

Деякі батьки навіть їздили з дітьми до Польщі, вакцинуватися там дешевше, в гривнях це обійдеться приблизно 800-1000 гривень, проте так само треба платити за житло та дорогу. Це зайве, вперто переконують відчайдух лікарі і додають у Хмельницькому є у наявності всі вакцини, внесені до календаря профщеплень.

Наявна вакцина безкоштовна, от тільки країна-виробник вже яка є. У Хмельницькому, на щастя, гострих реакцій опісля щеплень не було зафіксовано.

Що б не говорили затяті противники вакцинації, але оскаржити плюси, які дають щеплення дитині, все ж не так вже й легко. Адже людей, яких вакцинація врятувала не тільки від важких наслідків інфекційних захворювань, а і від смертельних хвороб, набагато більше. Саме тому хмельницьким батькам рекомендується дотримуватися графіку створеного Міністерством охорони здоров'я. Він, до слова, зазнав змін.

Так, щеплення від гепатиту пересунулося з 1 місяця життя на другий. Не забуваймо, що на кожному флакончику із вакциною є терморегулятор, який показує, як вона зберігалася… Потрібно уважно дивитися, медпрацівники мають продемонструвати упаковку, термін придатності та флакончик.