Це мандрівна виставка студентських робіт навчально-творчої майстерні графічного дизайну професора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Віталія Шості.
Після відкриття у Києві та експонування в Одесі й Мелітополі виставка робіт студентів-дизайнерів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури «Майдан: простір творчості» демонструється в обласному художньому музеї. Виставка триватиме до 2 грудня. Проекти студентів, яких на виставці налічується 74, доповнюють експонати з фонду Національного музею Революції Гідності. У заході взяла участь та привітала усіх присутніх з відкриттям виставки заступник міського голови Галина Мельник.
Роботу над представленими проектами студенти розпочали в революційний час під керівництвом професора Віталія Шості. Викладач запропонував своїм випускникам тему Майдану для дипломних проектів, попри те, що вже півроку кожен студент мав затверджену персональну тему.
На виставці представлено:
- “Карби Майдану” – експериментальний артбук із металу. За концепцією авторки Віри Риліної, цей проект співвідносить міць і вагу слова з такими ж характеристиками металу.
- “Автограф Майдану” – серія акцидентних абеток, де авторка Ольга Кисельова використовує прототипи шрифтів, застосовуваних майданівцями в різний спосіб і на різному матеріалі.
- “Апостоли гідності. Відважний щит України” – серія з 12 плакатів від Марини Шевчук. Вона поєднує, вишиковує стрій щитів – уособлення захисників Майдану поряд зі священними гаслами-посланнями, які були сенсом життя героїчних оборонців.
- “Це – медіавійна” – серія плакатів Марини Лукашенко. Авторка викриває цинічну політику Росії у використанні інформаційної зброї, яка деформує свідомість населення передусім країни-окупанта.
- Календарі та плакати на тему Майдану, присвячені російській інформаційній і військовій агресії.
“Упродовж усієї історії людства революційні події ставали каталізатором мистецьких процесів. Адже карколомні зміни у суспільстві не можуть лишити осторонь митців, особливо молоде покоління. Голосні творчі думки художників й громадян, відтворені за допомогою мови плакату, мають бути почутими сучасниками – як поціновувачами мистецтва графіки, так і людьми, яким небайдужа доля нашої країни”,– зазначила Ольга Долінська, директорка Хмельницького обласного художнього музею.
Виставку доповнюють оригінальні експонати з фонду Національного музею Революції Гідності. Це промовисті матеріальні свідчення, які дозволяють краще зрозуміти події Євромайдану. Бейсбольна бита, каска з зображенням монумента Незалежності, захисні наколінники – слугували знаряддям захисту під час протистоянь. Аплікація “Козак-вершник” із нашивок на тканині у вигляді прапора демонструє, що для багатьох людей Майдан був своєрідним лицарським поєдинком.
Читайте також: У Хмельницькому презентували перший в Україні міський портал для волонтерів