З настанням похолодання водойми Хмельниччини вкрились першим льодом. Надзвичайники неодноразово попереджали подолян про небезпеку, яку приховує недостатньо зміцніла крига, проте рибалки вперто ігнорують заклики.
Так, 6 грудня рятувальники обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій разом із представниками ЗМІ провели рейд на кризі річки Південний Буг, аби проінформувати громадян та рибалок щодо правил безпеки під час знаходження на льоду.
Читайте також: Теплий термос й хороша компанія: зимова рибалка у Хмельницькому
ДСНСівці поспілкувалися з кожним, хто, сидячи біля ополонки, терпляче чекав на свій улов. До того ж, надзвичайники вручили рибалкам листівки з прописаними у них правилами безпеки на льоду, а перехожим вогнеборці вручили листівки з правилами поводження під час ожеледиці.
Тож пригадаймо, як діяти, якщо під вами проломилась крига: першою і головною дією є утихомирення паніки. Якщо немає нікого поруч, щоб покликати на допомогу, потрібно лягти на спину у місці пролому, розпластатися і спробувати вилізти у тому ж напрямку, в якому провалилися. Вибиратись з води в іншому напрямку небезпечно, оскільки лід там може бути ще тоншим. Якщо вам вдалося вибратися з води, то не вставайте на лід, а намагайтесь повзком дістатися берега.
Якщо ви стали свідком нещасного випадку на льоду, одразу телефонуйте в Службу порятунку «101». Для надання допомоги можна скористатися будь-якими підручними засобами: ременем, палицею, мотузкою, поводком для собак. Головне пам’ятати, що постраждалий може бути в стані шоку, паніки і, рятуючись, може потягнути за собою. В такому разі найкраще було б знайти будь-яку річ, щоб покласти її між собою та потопаючим. Діставши потерпілого з води, потрібно одразу відповзти від пролому на найбільш безпечну відстань та, за необхідності, надати потерпілому домедичну допомогу.
Дотримуйтесь порад та не наражайте себе на небезпеку.