Наближається День Світлого Христового Воскресіння. Для того, щоб Великодні свята пройшли без надзвичайних подій, упродовж місяця по всій країні відбулися перевірки стану пожежної безпеки у культових спорудах.
Так, Службою було оцінено стан пожежної безпеки пам'яток культурної спадщини національного і місцевого значення, які використовуються релігійними громадами, а також культових об'єктів, внесених до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Зі священнослужителями проведені додаткові інструктажі та практичні навчання з користування вогнегасниками.
Окрім цього, рятувальники розробили ряд рекомендацій, які допоможуть уникнути небезпеки на період святкових заходів.
Зокрема, співробітники Служби порятунку радять після завершення богослужінь повністю знеструмлювати будівлі культових споруд та не залишати у церкві без нагляду запалені свічки та відкритий вогонь.
Також слід пам'ятати, що застосування різноманітних подовжувачів, з’єднання електричних дротів звичайною «скруткою» та використання у електрозапобіжниках так званих «жучків» можуть будь-якої миті призвести до виникнення масштабної пожежі.
Тримаючи свічку в руках, вірянам необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути.
Після служби, коли більшість людей несуть лампадки та запалені свічки додому, рятувальники радять не залишати їх без нагляду щоб не спровокувати пожежу.
Крім того, для того, щоб не перетворювати світле святе Воскресіння на трагедію, Служба порятунку закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах. Не слід розводити відкритий вогонь у лісовій зоні, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Шановні громадяни!
Закликаємо вас бути вкрай обережними при використанні відкритого вогню та не забувати про правила безпеки й поведінки у місцях з масовим перебуванням людей. Під час освячення паски необхідно подбати про те, щоб запалена свічка не торкалась поліетилену або кошика. Відвідуючи храм, проявляйте пильність та обережність аби уникнути пожежі та травмування людей.
Пам'ятайте, що пожежу легше попередити, ніж ліквідовувати. Якщо пожежа все ж виникла, потрібно негайно сповістити пожежно-рятувальну службу, зателефонувавши за номером «101».