Вшанувати мертвих пам'ятаючи про живих: як хмельничани піклуються про екологію

Традиційно на другу неділю після Великодня українці йдуть на кладовище, щоб вшанувати пам'ять померлих. 

З року в рік люди приносять штучні квіти на могили рідних у Хмельницькому. Тисячі букетів з неживих квітів охоплюють кладовища міста щороку. Вже за декілька місяців вицвівши на сонці вони перестануть бути прикрасою, натомість квіти не розкладуться та тонами збиратимуться на смітниках, забруднюючи середовище. 

Нагадаємо як виглядали хмельницькі кладовища після провідної неділі у 2018 році. 

Журналісти сайту 0382 дізнались скільки коштують такі неоднозначні "прикраси", та які альтернативи краще обрати. Окрім того вдалось поспілкуватись з перехожими. Більшість з них розповіли, що використовують виключно живі квіти. Молода матуся Наталя, яка приїхала в Хмельницький з Львівської області, розповіла що у її рідному місті на кладовище приносять лише їжу.

Штучні квіти

На овочевому ринку знаходиться багато палаток з продажем штучних квітів. Всі вони рясніють різнобарвними кольорами, що приваблюють увагу багатьох покупців. Ціни на них коливаються в залежності від виду квітки, розміру букету, та зовнішнього вигляду.

Найменші букетики можна придбати за 10-20 грн. Середнього розміру обійдуться в 100-150 грн. Великі букети коштують біля 180 гривень. Невеличкі вінки можна придбати за 30-50 гривень.

Як альтернативу штучним квітам екологи пропонують купувати живі

У підземці, що знаходиться в центрі міста, троянди  вартують по 20-35 гривень за штуку. Невеличкий букетик у яскравій коробці — 100-150 гривень. Гвоздики та тюльпани коштують по 12 гривень за штуку.

Для вшанування пам'яті рідних, купують свічки та лампадки

За останні в середньому доведеться віддати від 8 до 80 гривень в залежності від розміру та дизайну.

Найбюджетніша альтернатива для прикрашання могили, це живі рослини висаджені на могилі. Насіння ромашки в середньому коштує 8 гривень за упаковку. Барвінку — 12 гривень. Цибулинка нарцису обійдеться в 12-15 гривень. Варто зазначити, що якщо посадити багаторічну рослину, то вона прикрашатиме могилу не один сезон.

Читайте також:Екологи закликають хмельничан не використовувати пластикові квіти і вінки

13:03, 19 листопада