Дізнайся, які цікаві садиби знаходяться в Хмельницькій області
Хмельницька область цікава не тільки своєю прекрасною природою, а й архітектурою. На території області знаходяться старовинні замки, палаци і чудові садиби. travel.tochka пропонує відправитися по дивним садибам Хмельницької області.
Садиба Чечеля в Самчиках
У селі Самчики Хмельницької області знаходиться одна з найбільш збережених садиб на території України. Садиба була закладена в 1725 році шляхтичем Я.Хоецкім, в нинішньому вигляді споруджена в 1790 – 1805 рр. гайсинським старостою, полковником П. Чечелем. Палац в стилі ампір будував польський арх. Я. Кубіцький, ландшафтний парк створював ірландець Д. Макклер, інтер'єри оформляв італійський скульптор Ж. Б. Цагляно. Для огляду доступна анфілада парадних залів: Великий (Червоний), Круглий (Блакитний), Римський (зелений) і ін. Унікальні розписи Японського кабінету в орієнтальному стилі виконано невідомим автором. Парадний фасад палацу з білими колонами і левами (веселим і сумним) біля входу звернений до мальовничого озера. У комплекс садиби також входять графські ворота, старий палац Хоєцьких, китайський будиночок (виконував функції холодильника, зараз галерея Самчиковській розпису), флігелі з підвалами, фонтан.
Садиба Орловських в Маліївцях
Палацово-парковий комплекс був побудований в 1788 році графом Я.Орловскім. Палац був побудований в стилі раннього класицизму за проектом архітектора Д. Мерліні. У ньому знаходилася велика бібліотека, колекція картин польських художників, рідкісна нумізматична колекція і цінний архів. Палац оточує англійський парк, в якому збереглися водонапірна вежа, місток, джерело, два ставки. Особлива історична цінність – 18-метрова скеля вапняку з двоярусним гротом і штучним водоспадом. Зараз на території розміщений Малієвецький обласний дитячий туберкульозний санаторій.
Садиба Ілляшівка
У селі Ілляшівка знаходиться прекрасний палацово-парковий комплекс в классицістичному стилі. Палац був побудований в 1780 році польським шляхтичем С.Букаром. Парковий фасад палацу прикрашає ризаліт-полуротонда. Портал парадного фасаду не зберігся. Бічні фасади оформлені портиками. Ліпнина залів виконана скульптором-декоратором Ж. Цагляно. Зараз у палаці знаходиться сільська школа і музей села.