В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун наголосила, що жоден зразковий інтернатний заклад з найкращими умовами не замінить сім’ю, і уряд розпочав зміни в системі підтримки дітей, що живуть без батьків.
Про це урядовець написала у Facebook.
Супрун підкреслила, що увесь цивілізований світ відмовився або відмовляється від влаштування дітей в дитбудинки.
"Не живуть діти в інтернатних закладах і до повноліття. Такого просто не існує. Так не повинно бути і в нас", - заявила вона.
"Насправді з дітей, що живуть у таких закладах в Україні, лише 8% мають статус дітей-сиріт. У решти є мама або тато, або обидва з батьків, які опинилися в скрутному становищі та не можуть виховувати дитину", - підкреслила Супрун.
"Торік ми підготували проект постанови Кабінету міністрів України “Про затвердження Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям”. За ним передбачено трансформацію будинків дитини в центри медичної реабілітації та паліативної допомоги", - зауважила урядовець.
За її словами, передбачається, що до 2020 року будинки дитини будуть працювати у звичному режимі. Паралельно проводитиметься необхідна підготовка — щоб усіх дітей, від яких відмовилися батьки, влаштувати у сім’ї.
Супрун зазначила, що з 2020 року дітей не будуть приймати в будинки дитини. "Буде створено всі умови, щоби ці діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками. У виключному випадку вони будуть жити в патронатній чи прийомній сім’ї", - повідомила вона.
Урядовець наголосила, що до 2023 року на місці дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри. Кількість місць в центрах буде створена відповідно до потреб громади.
Також читайте: Як поїхати за кордон з дитиною без згоди одного з батьків: поради хмельничанам