Спека! Обережно вибираємо морозиво ...

7 рад при покупці ласощі

1. Натуральне дорожче

У натуральному морозиві повинні бути тільки молоко або вершки, натуральні ароматизатори і стабілізатори, вершкове масло і яйця. Молока має бути понад 40%.

Якщо в складі продукту значиться, наприклад, "пальмова олія", то це продукт молокомісткий, і він повинен коштувати дешевше.Якщо в морозиві є рослинна олія, воно повинно називатися на етикетці "морозиво із замінником молочного жиру".

Не допускається вживання понять "молочне", "вершкове", "пломбір" в маркуванні морозива, якщо там присутні замінники молочного жиру.

2. Пломбір або молочне?

Корисніше для організму, та й набагато смачніше, пломбір. Класичний пломбір жирністю не менше 12% готують з використанням вершкового масла — одного з найцінніших тваринних жирів, які необхідні для побудови тканин головного мозку, сітківки ока, наднирників, та й усіх без винятку клітинних мембран. З насичених жирів побудовані гормони, без жирів не засвоюються багато вітамінів. Але в пломбірі крім молочного жиру ще багато цукру.

Тому для тих, що худнуть правильніше вибирати молочне морозиво (його жирність не більше 7,5%). І не забувайте, що молочний білок — один з найбільш часто зустрічаються прихованих алергенів. Тому безпечніше обмежитися 1 - 2 стаканчиками морозива в тиждень.

3. Яких Е не варто боятися

Стабілізатори не позначаться на якості морозива, не варто їх боятися. Це природні інгредієнти будь-якого морозива, вони дозволяють продукту тримати форму.

Чи безпечні для здоров'я такі стабілізатори й загусники:альгінат натрію (Е401), карагенан і його натрієва, калієва та амонійна солі, включаючи фурцелларан (Е407), камедь ріжкового дерева (Е410), + гуарова камедь (Е412), ксантанова камедь (Е415), камедь тари (Е417), пектин (Е440), целюлоза (Е460), карбоксиметилцелюлоза натрієва сіль (Е466),крохмаль окислений (Е1404), ефір крохмалю і натрієвої солі октен-бурштинової кислоти (Е1450), желатин, агароид (агар-агар), казеинат натрію.

Якщо вас все одно насторожує наявність Е-добавок, то віддавайте перевагу натуральним компонентам, таким як агар-агар або желатин.

4. Колір — рівномірний

Про хороше морозиво говорить рівномірний колір — від білого до кремового: чим він жовтіше, тим жирніше морозиво. Якщо видно вкраплення іншого кольору або кристалики, ймовірно, була порушена технологія виробництва і морозиво вже не буде таким смачним.Якщо ви помітили, що морозиво неоднорідного кольору, це може означати, що на виробництві масу погано перемішали з барвником, який часто застосовується для рівномірності кольору. Допускається використання наступних харчових барвників: Е100, Е101, Е102, Е104, Е110, Е120, Е122, Е124, Е132, Е133, Е140, Е141, Е142, Е150, Е160а, Е160b, Е162, Е163.

5. Стаканчик за розміром

Морозиво у вафельному стаканчику має бути не "всохлі" і без льоду. Якщо морозиво деформовано, стаканчик здається завеликий, тобто велика ймовірність, що був порушений режим зберігання або термін придатності продукту на кінець: з часом морозиво починає втрачати свою форму і "всихає".

Якщо є можливість, оцініть зовнішній вигляд: якщо морозиво покрите кристалами льоду, значить, воно повторно заморожувалося. Це погіршує смак.6. А якщо поколупати?Правильне морозиво з морозилки має ... відколюватися. Добре загартована маса завжди щільної консистенції, тому цей спосіб — найпростіша перевірка на якість.

7. Глазур не "посивіла"

Глазур повинна бути розподілена рівномірно по поверхні брикету і не відвалюватися. Про неправильне зберігання говорить наявність білого нальоту. 

Читайте також: В центрі міста Хмельницького встановили водяну рамку (відео)