Пан Василь уже 5 років веде «боротьбу» із Голозубинецькою обласною протитуберкульозною лікарнею.
Розповідає, медзаклад без належних на те документів зливає стічні води на асенізаційне поле. Твердить, найстрашніше це те, що працівники не дотримуються вимог знезараження відходів, повідомляє 33 канал.
Місцеві хвилюються: адже ці нечистоти можуть потрапляти у ґрунти та колодязі з питною водою, а потому – і у річку Студеницю.
У Держекоінспекції кажуть, цьогоріч тричі навідувалися до закладу із позаплановими перевірками. І результати їх невтішні. Так, станом на 15 листопада уже звернулися до суду, аби заборонити протитуберкульозній лікарні користуватися асенізаційним полем. Бо ті не виконують приписів.
По відповіді ми прийшли безпосередньо до протитуберкульозної лікарні. Однак, зустріли нас не надто приязно.
Коли ж врешті головний лікар таки з’явився, показав нам майже готовий паспорт на асенізаційне поле. Однак документ уже два роки просто «пилом припадає» – адже останній штамп ніяк не можуть поставити. Невже штрафи платити дешевше?
Де ж, власне, відбувається знезараження? Ось у цьому септик-колекторі. Запевняють: діють згідно встановлених вимог.
Разом з тим працівники кажуть: нечистоти вивозять щодня, а буває і по декілька разів на добу. Стверджують, востаннє їх забирали у день нашого візиту, однак крайня путівка виписана датою напередодні. Попри це, труба, через яку відбувається забір води – суха і забита листям. Скидається на те, що за призначенням її не використовували ну дуже давно. То за ким же правда?
Активісти врешті знайшли спосіб довести, що нечистоти з лікарні забруднюють навколишнє середовище – вони «розкопали» місце, де рідина із септик-колектору тече просто на проїжджу частину.
Чекати не стали: одразу викликали поліцію та представників Держпродспоживслужби, аби ті відібрали проби води. І доки слідчі складали протокол, із другими виникли певні труднощі: виявляється, для того, аби взяти зразки, слід пройти доволі складну та довготривалу процедуру оформлення.
Так, на місці цього септик-колектору мали би бути очисні споруди. Обласна рада ще у 2012 році виділила 420 тисяч гривень на їх будівництво. Однак головний лікар твердить, гроші одразу повернули. Не склалося із будівництвом через підрядника, мовляв, той уже після виготовлення проектно-кошторисної документації відмовився від робіт.
А поки триватиме процес реорганізації, людям необхідно знати, чи загрожує щось їхньому здоров’ю.
У Держпродспоживслужбі також запевняють: наразі хвилюватися не варто. Регулярні перевірки це доводять.
Щорічно від туберкульозу помирає близько 8% людей, що мають це захворювання. Медики стверджують, осередком розповсюдження туберкульозу є саме лікарні. Вірять, що реорганізація медичних закладів значно зменшить кількість хворих. А що буде із Голозубинецькою лікарнею? Планують, на цьому місці може з’явитися реабілітаційний центр.
Детальніше у сюжеті: