Хмельниччина – лідер за використанням коштів ДФРР

У режимі відеоконференції відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації. Провів його голова облдержадміністрації Дмитро Габінет.

Участь в засіданні також взяли його заступники Роман Примуш, Сергій Ткачук та Оксана Ситницька, голова обласної ради Михайло Загородний та його заступниця Неоніла Андрійчук, керівники структурних підрозділів ОДА та окремих територіальних підрозділів ЦОВВ. Також у відеорежимі до роботи долучилися керівники районів, ОТГ, міст обласного  значення.

Першим у порядку денному роботи було питання освоєння у 2019 році коштів державного бюджету, передбачених на реалізацію інвестиційних проєктів соціально-економічного розвитку регіонів. Як повідомила начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Віра Бригадир, у 2019 році Хмельницькій області було передбачено фінансову підтримку  з державного бюджету в обсязі 1 млрд 296 млн грн, що більше на 154,0 млн грн (1142,0 млн грн) у порівнянні з 2018 роком.

Станом на 1 січня 2020 року  із Державного фонду регіонального розвитку із профінансованих 269,22 млн грн освоєно 266,664 млн грн, що складає  99,05% від обсягу профінансованих коштів. Серед регіонів України за рівнем використання коштів область посіла 1 місце.

За рахунок коштів Фонду здійснювалося фінансування 48 об’єктів (у тому числі 1 об’єкт – погашення кредиторської заборгованості). По 35 об’єктах кошти використано у повному обсязі, по 3 отримано економію на суму 1353,2 тис. грн, яку повернуто до державного бюджету (1275,3 тис. грн – реконструкція водогону у смт Дунаївці, 11,998 тис. грн – капітальний ремонт Новоушицького НОК, 65,9 тис. грн – капітальний ремонт будівлі Судилківської ЗОШ у Шепетівському районі).

По 10 об’єктах не використано та повернуто до державного бюджету 1202,8 тис. грн (618,955 тис. грн. – капітальний ремонт онкологічного диспансеру, 371,1 тис. грн – капітальний ремонт будівлі центру надання адміністративних послуг у селищі Дунаївці, 38,8 тис. грн – будівництво дитячого садка у с. Давидківці Хмельницького району, 35,0 тис. грн – будівництво будинку культури у смт Теофіполь, 32,0 тис. грн – реконструкція мереж водопроводу в мікрорайоні “Лезнево”, м. Хмельницький.

Віра Бригадир повідомила, що 11 об’єктів планується ввести в експлуатацію у І кварталі 2020 року. Це парк культури та відпочинку, м. Деражня; стадіон “Центральний”, м. Старокостянтинів; спортивний майданчик зі штучним покриттям для гри у мініфутбол, с.Ружичанка Хмельницького району; Летичівський навчально-виховний комплекс №2 “Загальноосвітня школа I-III ступенів – гімназія”; дитячий садочок, с.Вербка Кам’янець-Подільського району; Новоушицький навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, гімназія”;  Чемеровецький навчально-виховний комплекс №1 “Загальноосвітня школа I-III ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат”; Судилківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Шепетівського району; Іванковецький навчально-виховний комплекс Хмельницького району; Кам’янець-Подільська міська поліклініка №1; організація сортування твердих побутових відходів Волочиським комунальним підприємством “ЖЕК” на території полігону твердих побутових відходів Волочиської міської ради.

Аналізуючи використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, Віра Бригадир поінформувала, що у 2019 році 45 об’єднаних територіальних громад отримали 145,159 млн грн, з яких освоєно 144,633 млн грн або 99,6% від суми, що знаходилася на рахунках громад, 525,4 тис грн повернуто до державного бюджету. Серед регіонів України за рівнем використання коштів область посіла 2-3 місця.

За рахунок коштів субвенції здійснювалося фінансування 183 об’єктів. Найбільше коштів (20,7%) за проєктами спрямовано на капітальні ремонти доріг, вулиць, тротуарів населених пунктів, 20,1% – на заклади освіти (капітальні ремонти та реконструкція), 18,7% – на закупівлю спецтехніки, 14,6% – будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти водопроводів та 11,2% – капітальні ремонти об’єктів культури.

Крім того, за кошти субвенції реалізовувалися такі проєкти як капітальні ремонти та реконструкція центрів надання адміністративних послуг, адмінбудинків, закладів охорони здоров’я, спорту, освітлення вулиць, виготовлення проєктно-кошторисної, містобудівної документації.

Із 45 органів місцевого самоврядування, обраних об’єднаними територіальними громадами, кошти субвенції у повному обсязі використали 39 рад. У Гуменецькій сільській, Летичівській селищній та Городоцькій міській радах, за словами начальниці управління, показник використання коштів становить 99,5-99 відсотків. Розсошанська сільська та Смотрицька селищна ради мають показник освоєння коштів 97% та 98%, відповідно.

Лісовогринівецькою сільською радою не використано 292,690 тис. грн у зв’язку з несвоєчасним отриманням технічних умов від АТ “Хмельницькобленерго” та повернуто кошти до державного бюджету. Виконання становить 91,2 відсотка.

Також Віра Іванівна повідомила, що для області з державного бюджету розподілено 11,755 млн грн, у тому числі з обласного бюджету – 3,501 млн гривень субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС. З них освоєно 11,344 млн грн або 96,4%, у тому числі по обласному бюджету профінансовано 3,501 млн грн., з яких освоєно 3,14 млн грн або 89,7 відсотка. Економію коштів у сумі 0,361 млн грн повернуто до державного бюджету.

Продовжуючи доповідь, Віра Бригадир нагадала, що відповідно до бюджетної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України” Хмельницькій області з державного бюджету було спрямовано 11,591 млн грн на будівництво 16 нових сучасних спортивних майданчиків для міні-футболу зі штучним покриттям, з яких освоєно 11,448 млн грн або 98,8 відсотка.

За рахунок коштів місцевих бюджетів було передбачено співфінансування 12,546 млн грн, проведено касових видатків 11,2 млн грн або 89,3 відсотка. Завершено будівельні роботи та введено в експлуатацію 14 спортивних майданчиків у містах Хмельницький (2), Старокостянтинів (1), Волочиськ (1), Деражня (1), Красилів, селищах Білогір’я, Дунаївці, Теофіполь, Ярмолинці, Меджибіж, Стара Синява та селах Закупне Чемеровецького і Судилків Шепетівського районів.

Завершено будівельні роботи та планується до введення в експлуатацію у січні 2020 року 2 спортивних майданчики у с. Миньківці Дунаєвецького району та смт Летичів.

Стосовно освоєння субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах , Віра Іванівна поінформувала учасників засідання, що область отримала 568,355 млн гривень. Серед регіонів України за рівнем використання коштів область посіла 1 місце, використано 557,2 млн гривень.

У 2019 році було виконано такі роботи: капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах на 8 об’єктах (18948,6 м2) на суму 15,6 млн грн; поточний середній ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах на 25 об’єктах (46030,9 м2) на суму 15,7 млн грн; поточний середній ремонт доріг загального користування місцевого значення на 57 об’єктах (87,996 км) на суму 338,2 млн грн, з них 5 штучних споруд (31 погонний метр) на суму 10,1 млн гривень.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, в обсязі 255,643 млн грн, що була призначена для будівництва та оснащення нових та дооснащення діючих амбулаторій у сільській місцевості, освоєна на 85% (217,141 млн грн). Кошти субвенції є перехідними, їх буде повністю освоєно у 2020 році.

Віра Бригадир нагадала, що в області будується 30 нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини, з них 28 амбулаторій на 1-2 лікаря з житлом для лікаря та 2 амбулаторії на 3-4 лікаря без житла. Загальна вартість будівництва 30-ти амбулаторій – 249,504 млн грн, у тому числі: за рахунок субвенції – 219,887 млн грн, за рахунок коштів місцевих бюджетів – 24,950 млн грн, інших джерел фінансування – 4,667 млн гривень.

На 01 січня 2020 року на будівництво амбулаторій освоєно 200,389 млн грн, у тому числі: 181,384 млн грн – з коштів субвенції, 19,006 млн грн – з коштів місцевих бюджетів.

У продовження колегії Дмитро Габінет заслухав пояснення керівників тих громад та районів, які не змогли повністю освоїти кошти державних субвенцій. Посадовець наголосив, що керівники мають більш відповідально ставитися до питання освоєння цих коштів.

“Ви маєте навчитися дивитися на питання освоєння коштів  дещо ширше. Потрібно вчасно повідомляти про ризики неосвоєння коштів субвенції, щоб обласна адміністрація могла оперативно зреагувати та здійснити їх перерозподіл. Якщо ви не встигаєте їх освоїти чи маєте економію, то це не означає, що в області цього більше ніхто не зробить. Ці кошти можуть і мають бути використані на благо області, – зазначив очільник адміністрації. – Сьогодні були озвучені дуже гарні показники, які доводять, що освоювати кошти ми вміємо досить гарно, але зупинятися на досягнутому не треба. Треба працювати, будувати, аби здати всі ті об’єкти, що заплановано на 2020 рік, і забезпечити потреби населення нашої області. Це пріоритетне завдання.”

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, на канал в TelegramInstagram