«КНИГА УСПІХІВ»: Асоціація міст України презентувала чергову збірку.
Видання підготовлене АМУ в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Публікації із збірникадемонструютьпозитивнийвплив реформ на життя людей та розвиток громад. Збірка буде корисною практикам місцевогосамоврядування, медіа-спільноті та усімзацікавленим у теміреформуваннямісцевогосамоврядування.
У цейвипуск Книги успіхівувійшлоблизько 80 історій, які на конкретних прикладах доводятьпозитивнийвпливреформи з децентралізації на життя громад та зростанняїхдобробуту.
Аотже, країнарухається у правильному напрямі, передаючи на рівеньмісцевогосамоврядуваннябільшеповноважень та ресурсів. І цихдосягнень у жодномувипадку не можнавтратити, аджеспроможнігромади – цезапорукасильноїдержави, - Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Кращі практики Хмельниччини увійшли в розділи «Соціальні проекти», «Місцевий економічний розвиток» та «Енергоефективність».
Зокрема, «Енергоефективні заходи у закладах освіти».Чемеровецька ОТГ виділила з місцевого бюджету фінансування в обсязі 10 млн грн на заходи з економії енергоресурсів у освітніх закладах. Цікоштивитрачені на встановлення в дитячих садках та школах сучаснихметалопластиковихвікон та дверей. Заходи з енергоефективностіреалізовано у 17 дитсадках та у 7 школахгромади. Окрім того, котельні переведено з природного газу на твердепаливо - щепу. Завдякицьому громада заощаджуєкошти на опаленні. Для забезпеченняпаливомпридбанощепорізи. Опалення у в закладах освітипочинаєпрацюватиза потреби, не чекаючи старту опалювального сезону.
Також АМУ відзначила те, що «Інвестор відкрив логістичний центр». У Славуті відкрився логістичний центр ПрАТ «Геберіт Керамік Продакшн», в якому створено 65 робочих місць та впроваджено сучасні технології.
Новепідприємство – ценовіробочімісця для жителівгромади, збільшеннянадходжень до державного та місцевогобюджетів, створенняпередумов для надходженняновихінвестицій.
Славутськийміський голова Василь Сидор зазначив, щовідкриття такого потужного підприємствамаєважливезначення для розвиткугромади. І невипадковоцяподіямаємісце у Славуті, адже у 1910 роцібулавипущена перша партіясантехнічнихвиробівпідприємством «Будфарфор», подальше виробництвоякого мало вагомезначення для всієїкраїни.
Нагадаємо: На хмельницькому речовому ринку була пожежа
Це, у свою чергу, дозволило сформуватиміцнийкадровий та виробничийпотенціалсучасногопідприємства «ГеберітКерамікПродакшн». Компаніязабезпечує для своїхпрацівниківналежнесоціальнеобслуговування, гідну оплату та комфортніумовипраці.
Успішною практикою визнали і «Автобус для вихованців навчально-реабілітаційного центру». У Кам’янець-Подільському запроваджено новий соціальний проєкт, завдяки якому вихованці навчально-реабілітаційного центру зможуть доїжджати на навчання спеціальним автобусом. Цеєдиний у місті заклад, де навчаютьсядіти, якісамостійно не пересуваються, та діти з особливимиосвітніми потребами, зумовленимискладнимипорушеннями в розвитку. Це – 181 вихованець, 100 з яких – жителіКам’янця-Подільського.
Більшістьдітейпересуваютьсянавізкахта за допомогоюходунків. Міськавлада у співпраці з навчальним закладом та батьками розробилавідповідний маршрут з урахуваннямусіх адрес. Спеціальний транспорт безкоштовновідвозитимедітей як на навчання, так і назад додому. Такіпослугифінансуються за коштимісцевого бюджету.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, на канал в Telegram,Instagram_0382