Видання підготовлене АМУ в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).
Ця добірка, до якої увійшли 105 успішних історій, включає також приклади вдалих рішень громад щодо протидії поширенню коронавірусу, розробки програм виходу з кризи та підтримки місцевого бізнесу.
Приємно, що громади Хмельниччини потрапили практично у кожен розділ «Книги успіхів».
У розділі «Місцевий економічний розвиток» відзначено успіхи Нетішина і Хмельницького.
Напрацювання Кам’янця-Подільського опубліковані в розділах «Молодь і громада» та «Адміністративні послуги».
У розділи «Соціальні проекти», «Житлово-комунальне господарство» та «Енергоефективність» включено кращі практики Хмельницького.
В Україні завершено процес укрупнення громад і після місцевих виборів 25 жовтня, які пройдуть на новій територіальній основі, нові громади житимуть за новими правилами. Реформованим органам місцевого самоврядування буде потрібно навчитися ефективно розпоряджатися отриманими ресурсами, щоб забезпечити якісні публічні послуги для своїх жителів. Правильні та виважені рішення стануть запорукою успішного розвитку територій та покращення якості життя людей. Переконаний, що досвід об’єднаних громад-першопроходьців, який АМУ публікує у Книгах успіхів, стане корисним прикладом. Адже вони першими, завдяки реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади, що тривала п’ять років, відчули можливість самостійно управляти своїм життям і творили великі та маленькі історії успіхів, - написав у передмові Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України.