У Хмельницькому оприлюднили графік вивозу гілля

Щороку з настанням осені збільшується кількість випадків спалювання сухого опалого листя, картоплиння, іншої рослинності та залишків від неї.

Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежонебезпечний період. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю, що призводить до займання житлового господарства. Опале листя та суху траву можна компостувати та використовувати навесні як добриво на земельних ділянках.

В нашому місті з приватних домогосподарств, відповідно до графіку, раз на місяць вивозиться гілля. Для цього гілля потрібно зв’язати у в’язанки довжиною 80-120 см та скласти напередодні дня вивезення.

Вивозять гілля за графіком:

перший понеділок місяця – мікрорайон Гречани;

перший вівторок місяця – мікрокрайон Заріччя;

перша середа місяця – Центр;

перший четвер місяця — мікрорайон Дубове (по непарну сторону від вулиці Купріна);

перша п’ятниця місяця — мікрорайон Дубове (по парну сторону від вулиці Купріна);

перша субота місяця — мікроарйон Ракове (вулиця Трудова до перехрестя вулиці Чорновола та Пілотської);

перша субота місяця — Південно-Західний мікрорайон.

Також хмельничани можуть самостійно відвезти «зелені відходи» до Центру управління відходами, який розташований біля міського полігону за адресою пр. Миру, 7. Листя та гілля, пов’язане у в’язанки, можна привезти щоденно (крім понеділка) з 8.00 до 19.00. Відходи приймаються безкоштовно.

Громадянам, які порушують пожежну безпеку, необхідно чітко зрозуміти, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки, а відповідальність за спричинені збитки може бути суворою.

З квітня цього року набули чинності законодавчі зміни, які передбачають підвищення штрафів для паліїв сухої рослинності. За такі дії порушника можуть притягнути до відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Самовільне випалювання рослинності або її залишків).

Згідно з нею, громадянину, який спалює листя, може загрожувати від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень.

Натомість, якщо такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень. Для посадових осіб штрафи за таке правопорушення нині становлять від 21 тисячі 420 гривень до 30 тисяч 600 гривень.