В останній день 2020 року та в Новорічну ніч в Україні на пожежах загинули 9 громадян

Протягом доби в  Україні сталася 1 надзвичайна ситуація місцевого рівня. Під час пожеж загинули 9 громадян. Ще 7  українців  отримали травми різного ступеню тяжкості. Підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій протягом доби здійснено 1 тис. 44 виїзди. У результаті вжитих заходів врятовано 6 осіб, 58 будівель та 3 од. автотракторної техніки.

Жахлива за своїми наслідками надзвичайна подія сталася в останній день 2020 року. Так, 31 грудня о 15 год. 47 хв. у Соборному районі м. Дніпро в приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 3 особи (1 особа померла в лікарні). О 16 год. 53 хв. пожежу ліквідовано підрозділами ДСНС.

А вже у новому 2021 році пожежа сталася о 01:35 дна території приватного домоволодіння на вул. Шевченка у с. Матвіївка Вільнянського району Запорізької області. Горів житловий будинок на загальній площі 120 кв.м. У ході ліквідації пожежі вогнеборці виявили тіло чоловіка 1978 р.н. без ознак життя.

Цього ж дня, 1 січня, жертвою вогню став чоловік 1974 року народження. Виклик про пожежу надійшов рятувальникам о пів на шосту ранку у приватному житловому будинку у селі Казначєєвка Магдалинівського району Дніпропетровської області.

В Одесі у Новорічну ніч загорівся балкон та кімната на шостому поверсі дев’ятиповерхового  житлового будинку. Надзвичайна подія сталася  1 січня на вул. Академика Корольова, 88. Під час гасіння пожежі вогнеборцями з верхніх поверхів врятовано 3 особи, по сходовій клітині евакуйовано 8 осіб, з них 3 дітей. Пожежу ліквідували о 3:49. Причина з'ясовується.

Загалом, 84 випадки загорань зафіксували вогнеборці ДСНС протягом минулої доби у житловому секторі країни. Як і завжди, основною причиною нещасть стає власна недбалість громадян, а також свідоме нехтування протипожежними нормами.

Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.

Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

  • у святковий період обмежте використання піротехнічних виробів, зокрема салютних установок, петард, бенгальских вогнів;
  • не використовуйте несертифіковані електрогірлянди, гірлянди з дефектами, або низької якості.
  • не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
  • при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.